EPCG Superliga odbojkašica (Ž)Slike

AOK Rudar-Morača 3:0

AOK Rudar se pobjedom nad Moračom učvrstio se na drugom mjestu prvoligaškog karavana. Domaćin se prije početka utakmice smatrao blagim favoritom, ali do tri boda tim iz Pljevlja došao je lakše nego što se očekivalo.

Prvi set domaće su dobile neočekivano lagano i za manje od dvadesetak minuta odbojkašice su promjenile strane. Drugi set AOK Rudar je počeo dobro i na prvi tehnički tajm aut otišao sa vođstvom do 8:2. Ipak Morača se, nakon dobrih servisa Bojane Osmajić i Marije Vukićević rezulatski vraća i dolazi do izjednačenja 13:13. Na drugi tehnički tajm aut AOK Rudar je otišao sa poenom viška i sigurnim poenima Anđelije Petrović ponovo stekao rezulatsku prednost, koja se ispostivala kao ključna u finišu seta.

Početak trećeg seta nagovjestio je da bi to mogao biti i poslednji set u derbiju   6. kola, jer su na prvi tehnički tajm aut domaće otišle sa vođstvom od 8:3, ali Morača se ponovo vratila u igru prišla na 8:6, ali vrlo brzo, na servis Dušanke Petrović AOK Rudar dolazi do 11:6, a na servis Tamare Vučetić i do ubjedljivih 15:7. Fantastičnu serijus ervisa nastavila je Anđela Dragaš i Rudar je poveo sa 19:8. Sonja Svrkota i Ana Lečić bile su odlične u polju i već tada je bilo jasno da će bodovi ostati u „Adi“.

Trener Morače Marko Radusinović čestitao je AOK Rudaru na zasluženoj pobjedi.

Naravno da je pobjeda domaćina potpuno zaslužena. Odigrale su bolje do nas. Mi smo našu šansu propustili u drugom setu kada nismo imali snage da nakon izjedančenja dođemo do preokreta, a imali smo nekoliko šansi. Domaće su u trećem setu potpuno dominirale i ja im čestitam na pobejdi. Mi se i dalje kroz prvenstvo uigravamo i mislim da će ova malda ekipa iz utakmice u utakmicu igrati bolje,  kazao je Radusinović.

Trener AOK Rudara Nataša Marković bila je zadovoljna nakon utakmice.

Vrlo važna pobejda koja nas je učvrstila na drugom mejstu. Mislim da smo zasluženo osvojili bodove. U drugom setu imali smo blagi pad, ali kada je bilo najvažnije ponovo smo zaigrali dobro, a dva seta smo ubjedljivo riješili u svoju korist. Pored rezulatskog značaja ova pobeda nam znači i na psihološkom planu, jer mlada ekipa je pokazala izuzetnu mirnoću kada su nakon blagog pada u drugom setu ponovo uspostvile kontrolu igre. Takođe šesti trijum uzastopno nam mnogo znači na podizanju samopouzdanja, kazala je Marković.

AOK Rudar-Morača 3:0 (25:13, 25:21,25:12)

Dvorana S.C. „Ada“. Gledalaca oko 400. Sudije: Miloš Jovanović (Podgorica) i Branko Batizić (Podgorica).

AOK RUDAR: M. Vučetić, Lečić, Svrkota, Ćurčić, Dragaš, A. Petrović, T. Vučetić, D. Petrović, Đurović, Drbnjak. Libera: Đaković i Babić. Trener Nataša Marković.

MORAČA: Dragović, Budrak, Petričević, Vukićević, Čogurić, Pejović, Đurović, Osmajić, Pavićević, Joković. Libero Đelević. Trener Marko Radusinović.