EPCG Superliga odbojkašica (Ž)Prvenstvo

Budućnost Bemax – Budva 2:3

Budućnost Bemax – Budva 2:3 (26:24, 22:25, 25:12, 22:25, 8:15)

Dvorana: Medicinska škola. Gledalaca oko 50. Sudije: Branimir Janjević i Sava Batizić (oba iz Podgorice)

Budućnost Bemax: Dž. Malagić, I. Maljević, T. Rajković, T. Pavlović, T. Mijović, K. Drešić, S. Adžić, M. Kapa, N. Knežević, M. Maljević, E. Sutaj, A. Prelević. Trener Ognjen Babalj.

Budva: Burazanović, Sredović, Lučić, Pajović, B. Đurović, Radović, J. Đurović, Ševaljević, Taušan, Vujović. Libera: Vukadinović, Pejović. Trener Đorđe Brajak.

U meču 8. kola prvenstva Crne Gore za odbojkašice pobjedu je odnijela  ekipa Budve koja je u ključnim momentima bila skoncetrisanija i manje griješila. Domaća ekipa imala je šansu da prelomi ovaj meč u svoju korist kada su vodile 2:1 u setovima i 16:12 u četvrtom setu, ali veliki broj tehničkih grešaka učinilo je da Budvanke potpuno preokrenu meč u svoju korist i sasvim zasluženo slave.

Prije svega čestitam ekipi Budve na zasluženoj pobjedi, ne bi bilo nezasluženo i da smo mi slavili. Ostaje žal što nismo u četvrtom setu prelomili ovaj meč u svoju korist i ostvarili zacrtani cilj a to je osvajanje sva tri boda. Previše poena smo im poklonili što iz servisa, a najviše lošim prijemom i odbranom. To jednostavno nijedna ekipa ne može da istrpi. U svakom slučaju idemo dalje, moramo što prije zaboraviti ovaj meč i ići na pobjedu u duelu sa ekipom Gorštaka.” izjavio je nakon meča trener ekipe Budućnost Bemax Ognjen Babalj.