Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
EPCG Superliga odbojkašica (Ž)Prvenstvo

Budućnost Bemax – Galeb 2:3

Budućnost Bemax – Galeb 2:3 (19:25, 25:21, 11:25, 29:27, 13:15)

Dvorana: Medicinska škola. Gledalaca oko 50. Sudije: Slobodan Kovačević i Dragana Vučinić (oboje iz Podgorice).

Budućnost Bemax: Drljević, Malagić, Maljević I., Vujović, Pavlović, Mijović, Drešić, Adžić, Kapa, Maljević M., Sutaj, Prelević. Trener: Ognjen Babalj

Galeb: Čavić K., Čavić T., Oluić, Ratknić, Mašanović, Malović, Vojvodić, Vujošević, Đukić, Vujović, Radević, Kovačević. Trener : Nikola Masoničić

U uzbudljivom meču dvije mlade ekipe pobjedu je odnijela iskusnija ekipa Galeba koja je u ključnim momentima bila stripljivija. U prvom setu Budućnost Bemax je prva stigla do vođstva od 8:5  na prvom tehničkom tajmautu, Galeb je uspio vrlo brzo da stigne do izjednačenja i do 15 :15 igralo se poen za poen. Na servis Galeba dolazi Đukić i pravi seriju od 5:0 do sigurnih 1:0 u setovima. U drugom setu potpuna dominacija odbojkašica Budućnosti koji u jednom trenutku stižu do 10 poena razlike 17:7, uspjela je ekipa Galeba da priđe na 3 poena zaostatka 21:24 ali više od toga nisu mogle. Treći set je neočekivano loše počeo za ekipu Budućnosti, čak 8:0 za protivnika, koji je veoma lako priveo set kraju za konačnih 25:11. Četvrti set je ekipa Budućnosti odlično otvorila , vodila je 5:1 , 7:2 međutim ekipa Galeba je uspijela da stigne i povede na drugom tehničkom tajmautu 16:14. Budućnost je odmah anulirala prednost protivnika i povela 20:18, završnica je bila veoma uzbudljiva , igralo se na razliku, Galeb je imao i set loptu na 25:24, ali je na kraju Budućnost iskoristila treću set loptu i dobila taj dio igre 29:27. Peti set se igrao poen za poen, na promjeni strana Galeb je imao 8:7. Servisima Radević Galeb je stigao do 13:9 , iako se činilo da će gosti vrlo lako osvojiti peti set, Budućnost je odličnom igrom uspjela da stigne na minus 1 , 12:13. Imale su domaće i kontru za izjednačenje ali nisu iskoristile i na kraju su se radovale galebice za konačnih 15:13 i 3:2 u setovima.

“Prije svega bih čestitao ekipi Galeba na zasluženoj pobjedi. Mislim da smo odigrali odličan meč i ovakav meč nam je trebao posle dva loša izdanja na početku lige kada nismo osvojili nijedan bod . U ovom meču nijanse su odlučivale gdje je iskusnija ekipa Galeba znala to da iskoristi. Ne bi smjeli da dopustimo da posle odlično odigranog drugog seta tako padnemo u trećem ali to je sve uzrok zato što u pripremnom periodu nismo imali  utakmica. Vjerujem u svoju ekipu da ćemo kako bude odmicalo prvenstvo igrati sve bolje i nadati se nekom boljem plasmanu” izjavio je nakon utakmice trener Budućnost Bemaxa Ognjen Babalj.