EPCG Superliga odbojkašica (Ž)OSCGPrvenstvo

Budućnost Bemax – Nikšić 3:2

Budućnost Bemax – Nikšić 3:2 (25:20, 17:25, 21:25, 26:24, 15:13)

Dvorana: Medicinska škola. Gledalaca oko 50. Sudije: Sonja Simonovska (Bar) i Petar Jocović (Podgorica)

Budućnost Bemax: Drljević, Savović, Maljević, Vujović, Mijović, Pejović, Radulović, S. Sutaj, E. Sutaj, Prelević, Adžić, Bazović. Trener: Nela Bicić

Nikšić: Nikolić, Petrović, Nedić, Kontić, Grebović, Mišović, Rajković, Milović, Bojić, Šćekić, Radulović. Trener: Slavko Bojić

U uzbudljivom meču drugog kola prvenstva Crne Gore najmlađa ekipa ove sezone savladala je posle 5 setova ekipu Nikšića.  Prvi set je domaća ekipa odlično otvorila meš sjajnim servisima stigla do prednosti 13:3,  iako se činilo da će rutinski osvojiti prvi set, gošće su se trgle i stigle na poen prednosti 17:16, do 20 poena igralo se poen za poen, nakon toga podgoricanke su dale gas i dobile 25:20. Drugi set se do desetog poena igrao izjednačeno, nakon toga gošće su sjajnim servisima a i  greškama domaćih vrlo lako osvojile 2 set.  Treci set je preslikan drugi s tim što su se igračice Budućnosti Bemax trgle na kraju ali ne i dovoljno da ugroze ekipu Nikšića koji je poveo 2:1 u setovima.  Četvrti set je loše počeo za Budućnost,  cijelo vrijeme su stizale prednost nikšićanki.  Gošće su imale 2 set lopte 24:22,  uspjele su domaće da anuliraju prednost i svojom mladošću osvoje za njih bitan set 26:24 koji im je dao vjetar u leđa.  Peti set se do kraja igrao poen za poen do konašnih 15:13 za domaće i prve pobjede ove sezone što ovoj mladoj ekipi mnogo znači.  Treba istaći da je veliku minutažu kod domaćih imala Selma Sutaj koja je 2002. godište koja je sjajnim potezima izazvala oduševljenje kod publike.