Budvanska Rivijera osvajač Kupa Crne Gore za 2016. godinu

U nedelju, 20. marta odigrano je Finale Kupa Crne Gore gdje su plasman izborile Budvanska Rivijera i Jedinstvo. Budvani su prikazali još jednom, da su svojom spremnošću i odličnom igrom opravdali ulogu apsolutnog favorita za osvajanje Kupa Crne Gore. Budvanska Rivijera savladala je rivala ekipu Jedinstva maksimalnim rezultatom 3:0 (25:17, 25:23, 25:17)

Budvanska Rivijera je prvi set otvorila dobrom igrom i na prvi tehnički tajm aut otišla sa 5 poena prednosti (8:3), da bi se do drugog tehničkog tajm auta prednost duplirala (16:6). Sve do kraja seta Budvanska Rivijera održala je sigurnu prednost i okončala prvi set rezultatom 25:17

U drugom setu obije ekipe su igrale ujednačenim snagama pa se do prvog tehničkog tajm auta igralo poen za poen, nakon čega Budvani pojačavaju tempo igre i prave prednost od 5 poena (19:14). Jedinstvo uspijeva da unese neizvjesnost u samoj završnici seta i primakne se na samo poen zaostatka (22:23), ali ipak Budvanska Rivijera uspijeva da i ovaj set završi u svoju korist 25:23

Budvanska Rivijera ponavlja igru kao u prvom setu i do prvog tehničkog tajm auta vodi sa 6 poena razlike (8:2), a prednost raste i do drugog tehničkog tajm auta za još 3 poena (16:7). Sigurnom i stabilnom igrom Budvani privode i treći set kraju rezultatom 25:17, a time je riješeno i pitanje pobjednika Kupa Crne Gore za 2016. godinu.

“Opravdali smo ulogu favorita, a posebno mi je drago da su priliku da igraju imali i mladi igrači, u pojedinim trenucima je bilo prostora da sva petorica kadeta-juniora budu na terenu. Odigrali smo dobro i zasluženo osvojili Kup”, rekao je trener Budvana Slobodan Boškan.

“I prije finalnog turnira je bilo jasno ko je favorit, ko će da osvoji trofej. Budvani su to, apsolutno, opravdali, rutinski odradili posao, bez izgubljenog seta i zaslužuju sve čestitke. Počev od polufinala sa Volej starom zaključno sa finalom, ja mojim igračima nemam šta da zamjerim, već samo da izrazim sve pohvale na njihov račun za odgovoran i profesionalan pristup igri, na izuzetnom ponašanju na terenu, poštovanju prema dresu i gradu koji su predstavljali. U finalu smo imali pritisak igranja prvog finala, još pred tv kamerama i protiv protivnika kao što je Budvanska rivijera”. – rekao je trener Jedinstva Darko Prebiračević.

OK Jedinstvo: Medojević Ž 2, Magdelinić M 1, Dizdarević N, Popović Lj, Ćetković M 4, Pavićević M, Bulatović B 2, Rudić V 9, Đuretić B 9, Bugarin S 13, Bulatović L 1, Rakočević M 1.

OK Budvanska Rivijera: Lakčević N, Kastratović M 2, Babić L 20, Lečić D 3, Dokić L, Medenica V 1, Marović V 2, Ivanović O 4, Ječmenica I 8, Rašović I 8.

Sudije na meču: Slobodan Kovačević i Branimir Janjević.