Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
CEVGalerijaLiga šampionaSlajderSliketiker

Budvanska Rivijera savladala ACH Volley!

Budvanska Rivijera pobijedila je ACH volej iz Bleda 3:1 u trećem kolu Lige šampiona! Budvani su tako osvojili vrlo važna tri boda u borbi za plasman u drugu rundu elitnog takmičenja.

Budvanska Rivijera je u prvom setu do četiri poena prednosti stigla već pri rezultatu 5:1, a prednost je do drugog tehničkog tajm auta porasla na 16:9. Gosti su smanjili na minus četiri (18:14), ali su domaći vrlo brzo vezanim poenima Ćaćića i Bjelice povećali na 24:17 i rutinski su priveli set kraju 25:19.

ACH volej je na startu drugog seta osvojio sedam poena i poslije tih 0:7 povratka nije bilo. Najbliže što su domaći prišli bilo je minus pet 2:7 i 4:9, a najveća prednost bila je 21:12. Na kraju 25:18 za Slovence i 1:1 u setovima.

Treći set je donio rezultatsku neizvjesnost sve do 12:11. Izabranici Slobodana Boškana nakon toga su vezali šest poena, stigli do 17:11, ali nijesu tu prelomili set jer je gost prišao na 21:19. Ipak od narednih pet poena Budvani su dobili četiri i sa 25:20 stigli su na korak od trijumfa.

Četvrti dio meča donio je preokrete pošto su domaći poveli 4:1, pa gosti stigli do 10:7. Ipak narandžasti su brzo vratili vođstvo za 12:10. Višak je iznosio i 14:11, ali je do drugog tehničkog tajm auta gost i poravnao na 15:15. Nakon 21:21 Budvani su osvojili dva poena zaredom. Prvo je Kala bio siguran paralelom, a onda je Danger stigao do poena iz bloka tako da su domaći stigli do plus dva. Sve je krunisao Kala sa još dva poena i sa 25:22 završen je duel.

Kala je imao 23 poena i bio je najbolji poenter na meču i odigrao je najbolje upravo u posljednjem setu!

Budvani su tako stigli do novih bodova i imaju pet, dok je ACH i dalje na nuli. Berlin je prvi sa sedam bodova, Rešovija ima šest. Rivijera u narednom kolu gostuje Slovencima za dvije sedmice.

CdM

Budvanska Rivijera – ACH Volley Ljubljana 3:1 (25:19, 18:25, 25:20, 25:22)

Dvorana: MSC Budva. Gledalaca: 700. Sudije: Melnik (Ukrajina) i Boris (Italija).