CEVNovostiSlajder

CEV Kup: Posojilnica bolja u prvom meču protiv Jedinstva Bemax

Da bi se plasirali u naredno kolo, Bjelopoljci u revanšu, 20. decembra u Blajburgu, moraju da pobijede Posojilnicu sa 3:0 ili 3:1 kako bi izborili “zlatni set” i šansu za ukupnu pobjedu.

Crnogorski šampion je večeras na svom parketu poražen od austrijskog vicešampiona Posojilnice sa 3:0 (25:22, 25:14, 25:22), u prvom meču šesnaestine finala drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Da bi se plasirali u naredno kolo, Bjelopoljci u revanšu, 20. decembra u Blajburgu, moraju da pobijede 3:0 ili 3:1 kako bi izborili “zlatni set” i šansu za ukupnu pobjedu.

Utisak je da Jedinstvo, ipak, nije pružilo partiju na nivou svojih mogućnosti, posebno imajući u vidu prethodne dvije partije kod kuće, protiv Omonije i Rijeke.

Svega pet poena srednjih blokera Madžunkova (8-2 u napadu) i Đuretića (koji je, istina, realizovao jedan poen od dvije lopte koje je dobio), 36 posto realizacije napada i kontranapada (podbacili su i najbolji napadači, Delić sa 36 i Bojić sa 33 posto), samo četiri poena iz bloka, i veoma loš prijem servisa (39 posto pozitivni, 23 posto idealni), daeko je od potrebnog učinka za ovakve evropske duele.

Bjelopoljci su egal u sva tri seta, interesantno, držali do prvih 12-13 poena, nakon čega su Austrijanci pravili razliku i rutinski privodili setove kraju.

U prvom setu je Jedinstvo bilo u igri do 12:12, nakon čega su gosti serijom 4:0 poveli četiri poena razlike na drugom tehničkom tajm-autu (16:12), a sve je bilo odlučeno kada su poveli 21:16, jer su domaći uspjeli samo da priprijete na 20:22.

U drugom setu je Jedinstvo povelo 5:3, bilo je neriješeno do 11:11, a onda je Posojilnica “otišla” na 14:11, nakon toga je uslijedila serija od 5:0 za nedostižnih 19:12.

Jedinstvo je dobro otvorilo i treći set, povelo je 9:7, ali je onda dozvolio preokret na 10:9. do 14:13 za goste se igralo poen za poen, a onda su Austrijanci serijom 3:0 poveli 17:13 i prelomili ovaj set (Jedinstvo je uspjelo samo da priđe na 20:22), samim tim i meč…

Crnogorski prvak je u prvom kolu, pobjedama u oba duela (3:0, 3:1), eliminisao je hrvatsku Rijeku, dok je Posojilnica bila slobodna na startu.

Izvor: Vijesti

Jedinstvo Bemax – Posojilnica 0:3 (22:25, 14:25, 22:25)

Dvorana: “Nikoljac” (Bijelo Polje). Gledalaca oko 950. Sudije: Dragomir Florin Alexandru(Rumunija) i Bosenko Volodymyr (Ukrajina).

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Vukić, Delić, Popović, Kojović, Pavićević, Bulatović, Rudić, Bulatović L, Bugarin, Đuretić, Tomić, Mađunkov, Bojić.

Posojilnica: Siewierski, Petras, Hruska, Krol, Pusnik, Michel, Vuorinen, Ibrahimović, Rajner, Wiese, Koncilja.