SlajderSlike

Crna Gora do prve pobjede protiv Bosne i Hercegovine

Crna Gora je trećeg dana turnira igrala sa Bosnom i Hercegovinom. Crna Gora uspjela je da triumfuje nakon preokreta sa 3:2 (20:25, 25:27, 32:30, 25:19, 15:11)

Do sredine prvog seta igralo se poen za poen, da bi kasnije Bosna napravila veću prednost i na kraju završila set sa 25:20. U nastavku meča Bosna je nastavila sa dobrom igrom, međutim naši momci su u završnici bili veoma blizu da preokrenu rezultat, što im nije pošlo za rukom, pa su bosanci slavili i u ovom setu 27:25. U trećem setu Crna Gora je uspjela već na startu da napravi veću prednost kod rezultata 6:1, da bi se kasnije bosanci približili i uveli set u neizvjesnu završnicu, ipak Crna Gora je bila istrajnija i agresivnija i tako slavila u ovom setu sa 32:30. Crna Gora je dobro otvorila i četvrti set i na samom startu napravila razliku koju su uspjeli da sačuvaju do kraja, osvoje četvrti set (25:19) i uvedu meč u veoma neizvjesnu završnicu. U petom setu vidjela se želja reprezentacije Crne Gore da upišu prvu pobjedu, počeli su veoma agresivno od samog starta i na kraju uspjeli da dobiju set sa 15:11.

“Veoma teška utakmica, obije ekipe su se podjednako borile. Znao sam da imamo kvalitet da igramo sa Bosnom i Hercegovinom. Oni su imali šansu da završe meč u trećem setu, ali smo uspjeli da poboljšamo igru i nakon toga napravimo preokret i dobijemo meč. Ovu priliku bih iskoristio da se zahvalim igračima na prikazanoj igri i borbenosti.” – izjavio je Predrag Ćorluka.

Statistiku meča možete pogledati ovdje: MNE – BIH 3:2 STATISTIKA