Evropska liga 2014GalerijaSenioriSlajderSliketiker

Crna gora opet bolja od Poljske!

Crna Gora je opet ostvarila sjajnu pobjedu protiv selekcije Poljske. Svjetska odbojkaška velesila, nije imala recept za naše odbojkaše, pa joj nisu pomogle ni pune tribine. Crna Gora je slavila 1:3 (25:27, 25:23, 14:25, 20:25).

Crna Gora je počela u sastavu: Dabović, Ćulafić, Ćaćić, B.Ćuk, G. Ćuk, Ječmenica i Lakčević.

Na početku prvog seta se niko nije rezultatski odvajao, već je na prvom tehničkom tajm autu rezultat bio 8:7 u korist Poljske. Poljaci su sve poene iz napada u ovom dijelu osvojili preko srednjih blokera. Poljska je vodila po jedan ili po dva poena sve do rezultata 14:13 za našu selekciju. Na drugom tehničkom tajm autu prednost za Crnu Goru 16:15. Igralo se poen za poen sve do trenutka kada je korektor Bolaž ispucao loptu u aut, pa je Crna Gora povela 23:21. Međutim, Poljaci stižu do izjednačenja nakon “peca” Ćulafića i asa na Lakčeviću do 23:23. Nakon “prljave lopte” libera Poljske, Crna Gora dolazi do set lopte. Servis greška Ćaćića za 24:24, ali je Poljak Hain odmah uzvratio istom mjerom, pa je Crna Gora dobila drugu set loptu. Na servis je ušao Rajko Strugar, odlično odservirao, Crna Gora je imala kontru, međutim Poljaci su izblokirali napad Ćulafića. Nakon toga opet servis greška Poljaka, a Crna Gora je iskoristila treću set loptu sjajnim blokom Ćaćića.

Bolji početak drugog seta naših odbojkaša, pa je pri rezultatu 5:2 za Crnu Goru, selektor Poljske Koval bio prinuđen da traži prvi tajm aut u ovom setu. Nakon tajm auta, Poljska je sa par odličnih odbrana i blokova povela 5:6. Nakon servis greške Dabovića, na prvi tehnički tajm se otišlo sa rezultatom 7:8 za Poljsku. Na drugom tehničkom tajm autu Poljska je imala tri poena prednosti (13:16). Crna Gora je nakon tajm auta zaigrala bolje, pa je uz as Dabovića, prvo izjednačila, a onda blokom Ćaćića povela 17:16. Nakon dobrih servisa Kedzierskog, Poljska je imala prednost 17:19. Blokom Ćulafića “jedan na jedan” Kacinskom Crna Gora je izjednačila, a onda je korektor Crne Gore prošao loptu za 20:19 i prednost Crne Gore. Poljaci iz kontre dolaze do 20:21, da bi Ćulafić izjednačio na 21:21. U igru na servisu umjesto Ječmenice je ušao Strugar, međutim Poljska je uspjela iz drugog puta da osvoji poen (21:22). Nakon toga, Poljaci su izblokirali Božidara Ćuka, pa je Boškan zatražio tajm aut pri rezultatu 21:23 za Poljake. Posle tajm auta, Ćaćić je prošao “pajp” (22:23), međutim Kacinski je provukao loptu pored Babića (ušao na blok umjesto B. Ćuka) (22:24). Božidar Ćuk je prošao loptu za 23:24, ali su Poljaci iskoristili prvu set loptu poenom Stolca (23:25).

Treći set je počeo u izjednačenom ritmu, blokom Dabovića Crna Gora je povela sa 6:5. Sjajnim poenom Ćaćića iz teške pozicije, Crna Gora je otišla na prvi tehnički tajm aut sa prednošću (8:7). Greškom Kacinskog, Crna Gora je došla do tri poena prednosti (12:9), a Koval je u tom trenutku zatražio tajm aut. Naši odbojkaši su nastavili seriju sjajnim servisima Ćulafića, pa je ubrzo bilo 16:9 za naš tim. Crna Gora je nastavila u istom ritmu (18:9), pa je Koval opet tražio tajm aut. Nakon sjajnog bloka B. Ćuka (19:9), greškom Ćulafića iz servisa, prekinut je niz naše reprezentacije. Ćulafić je prošao kontru za 22:11, međutim Ćaćić je izblokiran (22:12). Dabović je sjajno nadmudrio Poljake i smečovao prvu loptu, a zatim je Ćulafić izblokirao Kacinskog za 24:12. Dabović je pogriješio servis (24:13), a zatim je Kacinski poentirao (24:14). Kacinski nam je poklonio servis greškom poen, koji je značio i set (25:14).

Treći set je bolje otvorila Crna Gora i povela 6:3, međutim Poljska je uspjela da se vrati i izjednači (7:7), ali je greškom Driže na servisu na prvom tehničkom tajm autu Crna Gora imala prednost (8:7). Blokom Ječmenice Crna Gora se opet vratila na “+3” (10:7), pa je Koval zatražio tajm aut. Sjajnom serijom Crna Gora dolazi do prednosti od pet poena (13:8), ali Poljaci odmah smanjuju na 13:11. Na drugom tehničkom tajm autu Crna Gora je imala prednost tri poena (16:13). Na servisu Driže, Poljska dolazi do 17:16, ali je Ječmenica sjajnim napadom i blokom prekinuo seriju Poljaka (19:16). Božidar Ćuk je napadom iz zone šest doveo našu reprezentaciju do vođstva 20:16, a selektor Poljske je u tom trenutku zatražio drugi tajm aut. Poljaci su smanjili prednost (22:20) pa je selektor Crne Gore Slobodan Boškan zatražio tajm aut. Filip je pogriješio sa servisa (23:20), a nakon greške Vačnika (24:20), a blokom je Crna Gora postavila konačan rezultat (25:20).

Slobodan Boškan: Odigrali smo bolje nego prije dva dana, mislim da smo igrali veoma dobro svaki set, osim drugi, ali je to bio rezultat njihove dobre igre. Smatram da smo bili istrajniji u svim elementima i da smo sasvim zasluženo došli do pobjede danas, ubjedljivije nego u prvom duelu.

Simo Dabović: Svi smo odigrali odlično, na svakom elementu igre, pohvalio bih momke na pristupu. Uzeti pet bodova u dva duela i to protiv selekcije kao što je Poljska i to na njihovom terenu, pred punim tribinama, mora da imponuje. Sada se okrećemo Rumuniji, sa kojom igramo naredne duele.

Miloš Ćulafić: Sjajno smo odigrali i dokazali da smo trenutno bolji i iskusniji od njih. Svi momci su odigrali dobro i kao rezultat toga došla je i ova velika pobjeda.

Poljska – CRNA GORA 1:3 (25:27, 25:23, 14:25, 20:25)

Dvorana: Akva Ždroj. Sudije: Knižnjikov (Rusija) i Brenštater (Austrija).