SlajderU18 (M)

Crna Gora osvojila set protiv aktuelnog šampiona Grčke

Drugog dana Balkanskog prvenstva muška kadetska reprezentacija poražena je od reprezentacije Grčke rezultatom 3:1 (25:13, 24:26, 25:15, 26:24).

“Definitivno je sinoćni meč protiv reprezentacije Turske ostavio traga kako na fizičkom tako i na psihičkom planu. To se odrazilo na loš start u kom smo već posle drugog tehničkog tajm auta pali i odigrali završnicu bez energije. Uspjeli smo da se konsolidujemo i u odličnoj igri kroz cijeli drugi set da dođemo do izjednačenja. Opet se u trećem setu osjetio umor koji je doveo manjka discipline što je iskusna i kvalitetna reprezentacija Grčke znala da iskoristi. Četvrti set repriza drugog, ali ovog puta nešto više sreće i znanja bilo je na strani protivnika. Raduje činjenica da protiv izuetno ozbiljnih ekipa kao što su reprezentacije Turske i Grčke igramo potpuno ravnopravno a sigurno će vremenom doći i bolji rezultati. Okrećemo se nastavku turnira i borbi od petog do osmog mjesta gdje ukoliko budemo ponovili igru sa jučerašnjeg meča i današnja dva seta možemo računati na pobjede.” izjavio je nakon meča pomoćni trener muške kadetske reprezentacije Balša Radulović.

Poslednji meč u okviru grupe B naši kadeti odigraće u četvrtak protiv selekcije Albanije sa početkom u 15 časova.