Evropska liga 2014GalerijaSenioriSlajderSliketiker

Crna Gora u finalu

U revanšu polufinala izabranici Slobodana Boškana pobijedili su Makedoniju 3:1, a kako su rivali prvi meč u Skoplju riješili u svoju korist istim rezultatom igrao se zlatni set koji je Crna Gora dobila 15:10.

Crna Gora je tokom prvog seta dva puta zaostajala po tri poena, ali je ipak uspjela da u završnici prelomi taj dio igre u svoju korist 25:21. Jako je bio bitan taj uvodni set, ali su već u drugom Makedonci zagospodarili terenom.

Dominirali su u potpunosti i izabranici Slobodana Boškana osvojili su samo 13 poena.

Pribojavali smo se da će upravo to veoma loše uticati na crnogorske odbojkaše, koji su morali da dobiju sljedeća dva seta kako bi obezbijedili zlatni i priliku da se plasiraju u finale Evropske lige.

Četvrti set bio je takođe izjednačen. Ipak, opet su izabranici Slobodana Boškana bili dobri u završnici. Stigli su do 20:17, zaprijetila je Makedonija na 24:23, ali su servis greškom prokockali tu posljednju šansu pa je zlatni set odlučio putnika u finale.

Crna Gora će u finalu igrati sa Grčkom, koja je u revanšu pobijedila u Sloveniji 3:1 i nadoknadila poraz od 3:2 na svom terenu.

” U meč smo ušli sa grčem, što se naročito primijetilo u drugom setu. Ali najbitnije je da smo se vratili u trećem setu, i dobili ga, a kasnije i meč. U zlatnom setu smo pokazali da smo mentalno jaki, za ovo smo radili tri mjeseca i isplatilo se”, kazao je Vojin Ćaćić.

“Počeli smo dobro, u drugom setu smo došli do jednog očekivanog seta koji je trebao da nam omogući da nam bude lakše. U dva naredna seta smo imali prednost od dva-tri poena, ali se desilo da to nijesmo iskoristili. Nemam ništa da zamjerim mojoj ekipi. U prvom nastupu u Evroligi uspjeli smo da dođemo do polufinala, sve protivnike smo dobili barem jednom, pa sam zadovoljan. Čestitam ekipe Crne Gore, želim im sreću u finalu”, poručio je Žarko Ristoski.