U17 (Ž)

Domaćin bolji na startu Balkanijade, pionirke u subotu protiv Srbije (15h)

Ženska pionirska reprezentacija Crne Gore startovala je porazom na Balkanskom prvenstvu koje se održava u Sofiji (Bugarska). Uspješnije su bile vršnjakinje iz Bugarske koje su slavile rezultatom 3:0 (25:16, 25:19, 25:16).

Ekipa Bugarske je opravdala ulogu favorita i dobila maksimalnim rezultatom. Naša reprezentacija je na momente uspjela da parira protivniku, ali je kvalitetniji i iskusniji domaćin između dva tehnička tajm auta u sva tri seta sticao nedostižnu prednost. Nešto jači otpor smo pružili u drugom setu gdje smo držali priključak do rezultata 19:22, ali ni taj set nismo uspjeli da dovdemo u neizvjesnu završnicu.
Sjutra igramo protiv možda još i težeg protivnika, reprezentacije Srbije. Nadamo se da ćemo odigrati bolje nego danas, i ako nam se ukaže šansa iznenadimo protivnika.” izjavio je nakon meča selektor ženske pionirske reprezentacije Nikola Masoničić.

U subotu, naše pionirke očekuje meč protiv reprezentacije Srbije od 15 časova.

Crna Gora – Bugarska 0:3 (16:25, 19:25, 16:25)

Crna Gora: Globarević, Tvrdišić, Đonović, Kovač, Vukčević, Čakar, Kostić, Tuševljak, Vukoslavčević, Krkalović, Savović, Labović.