NovostiSenioriSlajderSlikeSvjetska ligatikerVideo

Drama u Meksiko Sitiju pripala Crnoj Gori – savladana Njemačka! (VIDEO)

Kroz dramu do prvih bodova u Svjetskoj ligi! Naši najbolji odbojkaši savladali su poslije dva sata i 20 minuta Njemačku sa 3:2 (22:25, 25:22, 25:18, 21:25, 15:11) pred nekoliko stotina gledalaca u Meksiko Sitiju koji su tokom cijelog meča bodrili naše momke i na kraju ih uz ovacije ispratili u svlačionicu.

Teški vremenski uslovi onemogućili su igrače da serviraju jako, što je više odgovaralo našem timu, jer su Njemci poznati kao odlični na početnom udarcu. Na kraju je Crna Gora pogodila šest, a “panceri” nijedan as.

Selektor Boškan odlučio se da na startu meča povjerenje na poziciji tehničara ukaže Rajku Strugaru, na mjestu korektora zaigrao je Aleksandar Minić, servis su primali Vojin Ćaćić i Marko Bojić, dok su srednjaci bili Gojko Ćuk i Ivan Ječmenica, uz Nikolu Lakčevića kao libera.

crna gora njemacka odbojka svjetska liga 11

Poslije izjednačenog uvoda, Crna Gora je povela 10:8, a onda je uslijedila serija Njemačke od čak šest poena.

Uspjeli su da se vrate u igru naši odbojkaši, razigran u napadu u uvodnoj dionici najviše je bio Marko Bojić, ali je jedna sudijska odluka na našu štetu, možda i odlučila set.

Kod rezultata 20:19 za Njemce, Minić je smečovao u blok, lopta se odbila u aut, ali su arbitri tvrdili da je bila u polju.

Na kraju seta 25:22 za “pancere”.

Nije naše odbojkaše uzdrmao gubitak prvog seta. Već poslije tehničkog tajm auta vezali su tri poena, poveli 11:7 i najavili da žele da se vrate u meč.

U napadu su se Bojiću pridružili i ostali, pogađali su Ćaćić i Minić, a bilo je poena i kroz sredinu, dok je igrom sjajno dirigovao Strugar pa je Crna Gora povela sa 17:11.

crna gora njemacka odbojka svjetska liga 07
Uporni Njemci su zatim osvojili pet poena u nizu i potpuno se vratili u set. Međutim, izdržali su psihičku borbu naši odbojkaši i zaključili set sa 25:22.

Kako su završili drugu dionicu, izabranici Slobodana Boškana odigrali su kompletan treći set.

Dominirali su u svim segmentima igre, a proradio je i blok, koji nas nije baš služio u prva dva seta.

Već nakon nekoliko minuta bilo je 7:2, da bi poslije bloka Ivana Ječmenice za 12:6 selektor Njemaca morao da iskoristi i drugi tajm aut.

Nisu crnogorski odbojkaši dozvolili da im se ponove greške iz drugog seta, kada su poslije velike prednosti dozvolili Njemcima da se vrate u taj dio igre, već su rutinskom i na momente sjajnom igrom završili set i u nekoliko momenata podigli malobrojnu publiku na noge, koja ih je velikim aplauzom pozdravila nakon poena za 25:17.

Nisu zadržali isti nivo igre u četvrtom setu naši odbojkaši. Njemačka je bolje otvorila, vodila 3:0, pa onda i 8:5 na prvom tehničkom tajm autu.

crna gora njemacka odbojka svjetska liga 06

Uspjela je Crna Gora da preokrene rezultat i da do drugog tehničkog tajm auta povede 16:15, ali je poslije pauze naša selekcija tri poena poklonila rivalu, koji do kraja seta nije ispuštao vođstvo i sa 25:21 obezbijedio taj brejk.

Odlučujući set su bolje otvorili Njemci, poveli 3:1, ali je ostatak tog dijela igre pripao Crnoj Gori.
Na promjeni strana bilo je 8:6, dok je čini se odlučujući poen osvojen iz bloka za 10:7, pa su do kraja naši na krilima navijača sačuvali prednost i došli do pobjede.

Najviše poena za naš tim ostvario je primač servisa Marko Bojić 30, dok je kapiten Vojin Ćaćić na svoj konto upisao 18 poena.

Sa druge strane 14 poena za Malesku, jedan manje osvojio je Vestfal.

U noći između subote i nedjelje od 3.30 Crna Gora će igrati protiv Meksika.

Crna Gora – Njemačka 3:2 (22:25, 25:22, 25:17, 21:25, 15:11)

Crna Gora: Minić 8, Dabović, Babić, G. Ćuk 11, Strugar 3, Ćaćić 18, Lakčević (libero 1), Bojić 29, Radunović, B. Ćuk 3, Milić, Vukašinović 1, Ječmenica 9, Popović (libero 2).

Njemačka: Šot 3, Kihner 7, Vestfal 14, Bome, Cimerman, Rajhert 8, Tile (libero), Štronbah 1, Brošog 9, Zosenhajmer, Klajn 9, Maleša 14.