EPCG Prva liga odbojkašica (Ž)Prvenstvo

Galeb 3 pobjednik Druge lige za žene!

Danas se u Baru, u sali Osnovne škole “Jugoslavija” održao finalni turnir Druge odbojkaške lige Crne Gore za žene. Tromeč su odigrale tri prvoplasirane ekipe svojih grupa  – Ibar, Galeb 2 i Galeb 3.

U prvom susretu snage su odmjerile ekipe Galeba 3 i Ibra iz Rožaja. Slavile su domaće igračice sa 3:0 (25:18,25:18,25:22), u meču u kome nije bilo viđeno mnogo dobre igre sa obje strane, ali su odbojkašice Galeba uspjele da budu sigurne i hrabre  kada je to najviše trebalo. Ibar je pružio dobar otpor u trećem setu, ali nije imao koncentracije u završnici meča.

Drugi meč današnjeg Finalnog turnira je bio daleko neizvjesniji,gošće iz Rožaja su iskoristile nekoliko vezanih grešaka odbojkašica Galeba 2, koje u grču počinju susret i nakon velike borbe u prvom periodu igre Rožajke vode sa 0:1 u setovima. Drugi period igre je bio u mnogome sličan prvom, gošće su strpljivo koristile greške mladih „galebica“ i opet pred kraj seta, kada se lomilo, iskustvom došle do vođstva od 0:2. Mladi sastav Galeba 2 je u trećem setu nastupio znatno kvalitetnije i hrabrije, rezultatska klackalica je trajala skoro do tehničkog tajmauta, da bi nakon toga uz par dobris servisa domaća ekipa ušla u mirnu završnicu seta i privela isti u svoju korist. Nakon osvojenog trećeg perioda igre,pionirski sastav Galeba nastavlja u istom ritmu i u četvrtom, vodi tokom cijelog seta i veoma dobrom igrom odvodi ovaj meč u tie break – 2:2. U petom setu gošće iz Rožaja su držale priključak do polovine seta,ali dalje nisu mogle i pionirski sastav Galeba 2 slavi sa 3:2 i obezbjeđuje sebi utakmicu za titulu Druge lige.

A u finalu,dva Galeba. Kadetkinje i pionirke. Saigračice koje treniraju gotovo svakog dana zajedno. Djevojčice koje se veoma dobro poznaju. Budućnost ovog kluba.

U prvom setu,nakon mnogo boljeg izdanja nego što je to bio slučaj sa mečom protiv Ibra, kadetkinje uz minimalni broj grešaka i veoma dobru igru, dolaze do vođstva od 1:0. Drugi period karakteriše znatno hrabrija igra pionirki, koje koriste greške protivnica na prijemu i rešavaju ovaj set u svoju korist. Treći set je protekao do polovine u rezultatskom egalu, viđena je dobra igra sa obje strane, ali kadetkinje pred kraj seta na iskustvo opet stižu do vođstva – 2:1. Iako umorne (nakon 5 setova protiv Ibra), pionirke se vraćaju u život u četvrtom setu i veoma lako isti rešavaju u svoju korist za 2:2.

Treba istaći i pohvaliti djevojke,što su iako su preko mreže imale za protivnika svoje drugarice iz kluba, susretu prišle krajnje ozbiljno te se i kod jedne i druge ekipe vidjela izražena želja za pobjedom.Peti set je otišao u korist kadetkinja, koje su strpljivijom igrom, uz manje grešaka i više snage i iskustva ovaj susret  privele u svoju korist i odbranile titulu prvaka Druge lige, ali i da je rezultat bio drugačiji, to ne bi bilo nezasluženo, jer je viđena velika borba sa obije strane.