EPCG Superliga odbojkašica (Ž)Prvenstvo

Gorštak – Budućnost Bemax 1:3

Gorštak – Budućnost Bemax 1:3 (25:12, 19:25, 23:25, 19:25)

Dvorana: OŠ “Risto Manojlović”. Gledalaca oko 150. Sudije: Milorad Delić i Slobodan Kovačević (oba iz Podgorice)

Gorštak: Drašković, Nikolić, Čogurić Mi., Čogurić Ma., Medenica, Novaković, Čogurić A., Ivanović, Palević. Libero: Marković. Trener: Ivica Šćekić

Budućnost Bemax: Drljević, Maljević I, Pavlović, Mijović, Drešić, Adžić, Knežević, Kapa, Maljević M, Sutaj, Prelević. Libero: Malagić. Trener: Ognjen Babalj

Ni u utakmici poslednjeg kola prvog dijela prvenstva odbojkašice „Gorštaka“ nijesu uspjele da upišu prve bodove, iako su možda pružile najbolju partiju ove sezone. Furiozno su domaće počele, igrale odlično i u odbrani i u napadu, i veoma lako osvojile prvi set. U istom ritmu su počele i drugi set, povele 11:5, a onda su neobjašnjivo stale. Počele su neobjašnjivo da griješe, što su gostujuće igračice znale da iskoriste, i preokrenu rezultat za 1:1 u setovima. U trećem setu su gošće konstantno vodile, imale prednost od 22:17, međutim domaće su odličnim servisima Maše Čogurić izjednačile na 22:22, zatim na 23:23, ali su onda sa nove dvije greške omogućile gošćama da povedu u setovima. Nijesu uspjele domaće da se oporave, tako da su odbojkašice „Budućnosti“ rutinski dobile četvrti set, a time i meč. Bitno je napomenuti da su obje ekipe prikazale veliku borbenost, i da su svojim požrtvovanjem više puta izmamile aplauze domaće publike.

“Čestitam „Budućnosti“ na pobjedi, mi smo imali svoje šanse da riješimo meč u svoju korist, ali ih nijesmo iskoristili. Evidentni su veliki padovi u našoj igri, što i ne čudi obzirom da nam je ekipa veoma mlada. Ostaje nam da se u polusezoni što bolje spremimo, posebno na psihičkom planu, i nadam se da ćemo pružati mnogo bolje partije, i pokazati da nam je ipak mjesto u Prvoj ligi” izjavila je nakon meča kapiten „Gorštaka“ Ksenija Nikolić.

Utakmica je počela minutom ćutanja kojim je odata počast preminulom Dragomiru-Mudži Bakiću, domaru Osnovne škole „Risto Manojlović“, velikom prijatelju i najvećem navijaču svih kolašinskih sportskih klubova.