Evropsko prvenstvoKvalifikacije za EP (odbojkaši)NovostiU18 (M)

Holanđani ipak bolji, kadeti porazom završili kvalifikacije za EP

Trećeg, poslednjeg dana kvalifikacionog turnira u Balikesiru, muška kadetska reprezentacija Crne Gore zabilježila je još jedan poraz, ovog puta bolja je bila reprezentaciju Holandije, koja je nakon 4 seta slavila sa 3:1 (25:10, 25:15, 25:19, 25:23)

Holanđani su u prvom setu već od starta ušli sa jakom i stabilnom igrom, dok su na drugoj strani naši momci pravili veliki broj grešaka i nisu uspijevali da sustignu od starta veliku razliku, koju su Holanđani čuvali sve do kraja i slavili u ovom setu 25:10. U drugom setu dolazi i do velikog preokreta u igri naših momaka, gdje su od starta nizali poen za poen i tako došli do veće prednosti od 11:3, u tom ritmu su nastavili i do drugog tehničkog tajm auta, kada je bilo 16:6, zatim 19:9, 22:11 i na kraju 25:15. Treći set bolje su otvorili Holanđani, koji su uglavnom držali sigurnu prednost, nakon 17:11, uz bolji servis prednost je smanjena na 17:16, da bi na kraju ovaj set ipak pripao Holanđanima koji su vrlo brzo stigli do 20:17 i za konačnih 25:19. U četvrtom setu Holandija je uglavnom imala prednost od 2,3 poena, da bi na drugom tehničkom tajm autu otišli sa 16:13,  a zatim se prednost povećala i na 22:16. Na kraju seta Holanđani su slavili sa 25:23 i za konačnih 3:1 u setovima.

“Danas smo prikazali dio kvaliteta i potencijala koji posjeduje ova ekipa, ali to nije bilo dovoljno za više od jednog osvojenog seta. I na ovom meču smo kao i na prethodna dva ušli sa velikim grčom, da bi tek nakon olako izgubljenog prvog seta, povratili koncentraciju i želju da u nastavku pružimo bolju igru i već u drugom setu smo igrali onako kako u stvari ova ekipa i može. Ponovni pad koncentracije u trećem setu, koji nas je pratio i do sredine četvrtog, da bi tek tada ponovo krenuli sa boljom igrom i učinili završnicu tog seta neizvjesnom. Što se tiče samog turnira sigurno da smo mogli i morali mnogo bolje. Bez obzira na dug put od 26 sati i odsustva 2 igrača koji su jako bitni u ovoj generaciji (Marović i Lečić), ostatak ekipe je mogao bolje odigrati protiv Turske, a pogotovo u jučerašnjem meču protiv Srbije. Na ovakvom turniru, gdje ekipe koje imaju dosta veće baze, samim tim i izbor igrača, su odmah u prednosti. Nama ostaje da radimo sa našim mladim igračima, pogotovo u klubovima, da bi stvorili veću bazu, da svi igrači imaju konkurenciju, a samim tim i kvalitet će biti mnogo bolji.” – izjavio je selektor naše kadetske reprezentacije Zoran Vukčević.

Crna Gora – Holandija 1:3 (10:25, 25:15, 19:25, 23:25)

Dvorana: Balikesir spor salonu. Gledalaca: 150. Sudije: PIANA Rossella (Italija) i AGHAYEV Fuad (Azerbejdžan).

CRNA GORA: Kastratović 10, Dubak 1, Hadžisalihović 1, Radević 3, Peruničić 7, Pejović 5, Vlahović 1, Jelić 10, Tomić, Vukić, Radović 4, Pavićević 14. Trener: Zoran Vukčević.

HOLANDIJA: Held, Benne, Prins, Abraham, Van Dam 6, Tuinstra 10, Van Solkema 3, Bes 9, Streutker 12, Tijhuis 9, Bakker, De Groot 16. Trener: Arnold Van Ree.

Statistiku sa meča možete pogledati OVDJE.