CEV KupSlajder

Jedinstvo Bemax ostvarilo prvu pobjedu u evropskim kupovima!

Odbojkaši Jedinstvo Bemaxa su jednom nogom u drugom kolu CEV kupa – izabranici Darka Prebiračevića su večeras u gostima savladali Rijeku 3:0 (25:22, 25:18, 25:19), za 77 minuta igre.

Revanš utakmica zakazana je za četvrtak, 30.11.2017. u dvorani “Nikoljac” ( Bijelo Polje) u 18 časova.

Jedinstvu je za prolaz dovoljno da pred svojim navijačima osvoji dva seta, dok Rijeci treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborila “zlatni set”. Imajući u vidu odnos snaga dva tima, teško je očekivati da Hrvati u revanšu naprave podvig.

Domaćin je mučio Bjelopoljce set i po, ali je na kraju, ipak, do izražaja došao veći kvalitet Bjelopoljaca protiv ekipe koja je sastavljena, maltene, od amaterskih igrača, i koja je prošle sezone bila četvrta u šampionatu Hrvatske.

Bez obzira na poraze, dva meča protiv kiparske Omonije, u kvalifikacijama za Ligu šampiona, su, očigledno, dobrodošla Deliću, Bojiću i drugovima, koji, zahvaljujući i iskustvu stečenom u tim utakmicama, Rijeci, kada se lomio rezultat u prvom i drugom setu, nijesu dali nikakve šanse za iznenađenje u ovom susretu. Jednostavno, od sredine drugog seta pitanje pobjednika se nije postavljalo…

Ovo je prva pobjeda ekipe Jedinstva Bemax u evropskim kupovima.

Revanš utakmica zakazana je za četvrtak, 30.11.2017. u dvorani “Nikoljac” ( Bijelo Polje) u 18 časova.

Rijeka – Jedinstvo Bemax 0:3 ( 22:25, 18:25, 19:25 )

Dvorana “Mladost”, Rijeka. Sudije: Biegajlo Dominik i Horvath Miklos.

Rijeka: Pavlović, Sculija, Ličina, Jurišić, Osojnak, Čule, Đorđević, Lasić, Lasić D., Janjanin, Cibić, Šušanj, Šmiljanić, Jurčević.

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Rudić, Vukić, Delić, Dizdarević, Popović, Kojović, Pavićević, Bulatović, Bugarin, Đuretić, Tomić, Mađunkov, Bojić.