CEV KupSlajder

Jedinstvo Bemax savladalo Rijeku u revanš utakmici!

Nešto teže nego u prvom meču, ali samo zbog izgubljenog seta, u kojem nijesu iskoristili i dvije set lopte, odbojkaši Jedinstvo Bemaxa su i drugi put savladali Rijeku, sa 3:1 (25:19, 26:28, 25:14, 25:17) i više nego zasluženo izborili plasman u drugo kolo CEV kupa, gdje ih čeka teži posao, protiv austrijske Posojilnice.

Prvi meč igra se 6. ili 7. u Bijelom Polju, dok je revanš 14 dana kasnije u Blajburgu.

Bjelopoljska publika će, tako, treći put ove sezone gledati evropski meč, jer je Jedinstvo evrosezonu otvorilo u kvalifikacijama za Ligu šampiona, protiv kiparske Omonije (dva poraza).

Dvije pobjede protiv Rijeke (u prvom meču je bilo 3:0 za goste), prve u klupskoj istoriji na evropskoj sceni, potvrda su, objektivne razlike u kvalitetu dva tima, ali i ozbiljnosti crnogorskog šampiona.

Izabranici Darka Prebiračevića su protiv skromnog hrvatskog tima opravdali ulogu favorita, na koju se tek navikavaju u domaćem prvenstvu (nakon istorijske duple krune u prošloj sezoni, prvih trofeja u Crnoj Gori), dok je za njih to novost na evropskoj sceni.

Međutim, Delić, Bojić i drugovi su kvalitetno, zrelo, pa i iskusno odradili posao u dvomeču sa Rijekom, koja je u šest izgubljenih setova protiv Jedinstva samo jednom „prebacila“ 20. poen…

Što se revanša sa Rijekom tiče, sve je odlučeno nakon trećeg seta, kada je domaćin stigao do potrebna dva seta za prolaz u šesnaestinu ovog takmičenja (gostima je neophodna bila pobjeda od 3:0 ili 3:1 za „zlatni set“ i šansu za plasman u naredno kolo).

U prvom setu je sve bilo jasno vrlo brzo, Jedinstvo je povelo 7:2, a onda i 11:4, što je bila i najveća razlika, u nekoliko navrata u prvom setu. Lako dobijen prvi set je očigledno, opustio domaće odbojkaše, pa je Rijeka vratila neizvjesnost. Do 14:14 se, maltene, igralo poen za poen, kada je Rijeka serijom 3:0 stigla do prednosti od 17:14, a tri razlike je imala i na 20:17. Jedinstvo je, međutim, izjednačilo na 20:20, u igri poen za poen je prvo stiglo do set lopte na 25:24, ali je nije iskoristilo, kao ni oni na 26:25. Zato su gosti iskoristili svoju drugu set loptu i poravnali rezultat u setovima.

Kada je Rijeka na startu trećeg seta povela 5:3, neko je mogao pomisliti da slijedi drama, ali je Jedinstvo brzo vratilo stvari na svoje mjesto, pa je već na prvom tehničkom tajm-autu vodilo 8:5, na drugom 16:10, a sve je bilo odlučeno kada je na semaforu stajalo 20:13 za domaćina.

Četvrti set je bio samo „egzekucija“, Jedinstvo je brzo povelo 6:1, na drugom tehničkom tajm-autu je imalo sedam poena prednosti (16:9), a onda se samo čekao kraj za početak velikog slavlja u „Nikoljcu“…

Izvor: Vijesti

Jedinstvo Bemax – Rijeka 3:1 (25:19, 26:28, 25:14, 25:17)

Dvorana “Nikoljac”, Bijelo Polje. Sudije: Shaino Tiran (Izrael)  i Micevski Nikola(Makedonija).

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Rudić, Vukić, Delić, Dizdarević, Popović, Kojović, Pavićević, Bulatović, Bugarin, Đuretić, Tomić, Mađunkov, Bojić.

Rijeka: Pavlović, Ličina, Jurišić, Martić, Osojnak, Čule, Đorđenović, Lasić, Banko, Janjanin, Cibić, Šušanj, Smiljanić, Jurčević.