EPCG Superliga odbojkaša (M)NovostiPrvenstvo

Jedinstvo Bemax – Volley Star 3:1

Jedinstvo Bemax –Volley star 3:1 (25:15, 20:25,25:16,25:11)

Dvorana: Nikoljac. Gledalaca: 100. Sudije: Branko Batizić i Branimir Janjević, oba iz Podgorice.

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Delić, Dizdarević, Popović, Pavićević, Bulatović B, Rudić, Bulatović L, Bugarin, Vukić, Tomić, Magdelinić, Ćuk. Trener: Darko Prebiračević.

Volley Star: Vuković, Crnogorac, Danilović, Đokić, Đurović, Cebalović, Marojević, Vojinović.

“Dobili smo 3 -1 stare protivnike sa kojima nekoliko godina imamo jako dobre i neizvjesne mečeve. Utakmicu smo otvorili odlično i dobili prvi set jako ubjedljivo, dok smo u drugom setu dozvolili padove i manje neodgovornosti što nas je koštalo tog seta. Brzo smo se oporavili i naredna dva seta dobili ubjedljivo . Nama je ovo poslije utakmice sa Budućnošću možda i najvažnija utakmica u ovom dijelu sezone. Sledeći meč igramo sa Sutjeskom kao domaćini u Bijelom Polju i nadam se da će to biti lakša utakmica za nas. Nakon toga idemo u Budvu gdje ćemo odigrati jedan derbi koji će za nas biti bez pritiska. Ekipa Budvanske rivijere je apsolutni favorit i ove godine u crnogorskom prvenstvu sa dosta pojačanja i igrača sa strane i to će biti važna utakmica za nas da odmjerimo snage”. – izjavio je trener Jedinstvo Bemax, Darko Prebiračević.

“Naši igrači imaju problem i hendikep što ne možemo zbog, uglavnom poslovnih obaveza, da češće treniramo zajedno. Još jedan hendikep danas je bilo neigranje našeg prvog libera nekadašnjeg reprezentativca Rada Papovića. Prva dva seta, dok smo mogli fizički da izdržimo, bilo je pariranje u igri. Pokazao se njihov nivo fizičke spreme kao presudan u trećem i četvrtom setu. To je bila glavna prevaga. U drugom setu smo pokazali i publici u Bijelom Polju i crnogorskoj odbojkaškoj sceni da znamo i možemo da odigramo onoliko koliko nam dozvoljava ritam u kome smo” – izjavio je trener – igrač Volley Stara, Vladimir Đokić.