Kup Crne GoreKup Crne Gore (Muškarci)NovostiSlajderSlike

Jedinstvo ubjedljivo protiv Volley Stara u prvom polufinalnom meču Kupa CG

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Crne Gore 2016  za muškarce sastale su se ekipe Volley Stara i Jedinstva. Jedinstvo je maksimalnom pobjedom slavilo protiv nikšićkog tima 0:3 (21:25, 19:25, 16:25)

Obije ekipe početak meča otvorile su dobrom igrom i približno ujednačenim snagama, pa se igralo poen za poen. Nakok drugog tehničkog tajm auta ekipa Volley Star-a odlazi sa poenom prednosti (16:15). Jedinstvo uspijeva da poremeti dobru igru Volley Stara i završi prvi set u svoju korist 25:21.

U drugom setu Volley Star pojačava svoj tempo i uspijeva da napravi veću prednost na 10:5, ali sa 3 vezana poena Jedinstvo uspijeva da smanji prednost, a odmah potom i da izjednači na 11:11. Na drugi tehnički tajm auta ekipa iz Bijelog Polja otišla je sa poenom prednosti. Jedinstvo uspijeva da zadrži i uveća svoju prednost 22:18 i na kraju osvoji i drugi set rezultatom 25:19

Jedinstvo i u treće setu nastavlja sa svojom dobrom igrom i na prvi tehnički tajm aut odlazi sa tri poena prednosti (8:5), dok će se do drugog tehničkog tajm auta prednost uvećati za 5 poena (16:11). Pred kraj seta bilo je izvjesno da će Jedinstvo dobiti i ovaj set pri rezultatu 22:15, pa je time riješeno i pitanje pobjednika u ovom meču. Ovaj set završen je rezultatom 25:16

“Ekipa Jedinstva je pokazala da ima veći motiv i želju, što se naravno prikazalo i kroz njihovu igru. Samo prva polovina meča je bila neizvjesna, ali na kraju je spremnost momaka iz Jedinstva riješila da se meč završi u njihovu korist” – izjavio je trener Volley Stara Vladimir Đokić.

“Koristim priliku da čestitam momcima na odličnoj igri i pobjedi. Odgovorno smo ušli u meč, i igrači su ispoštovali sve ono što smo se dogovorili prije meča, i mislim da je to i odlučilo da dobijemo meč.” – izjavio je trener Jedinstva Darko Prebiračević.

OK Volley Star: Nikolić G, Glomazić R, Radović S, Batrićević M, Simović M 3, Crnogorac S 4, Matković S 2, Đurović A 2, Cebalović R 17, Papović R, Marojević A, Božović M.

OK Jedinstvo: Medojević Ž, Magdelinić M 13, Dizdarević N, Popović Lj, Ćetković M 6, Đuretić B 13, Bulatović B 8, Rudić V 10, Rakonjac S, Bugarin S, Bulatović L, Rakočević M.