NovostiSlajderU20 (Ž)

Juniorke ubilježile i drugu pobjedu u Herceg Novom!

Druga  utakmica drugog dana kvalifikacionog turnira u Herceg Novom odigrala se između Crne Gore i Izraela.

Ekipa Izraela je otvorila utakmicu poenom iz napada, ali brzo izgubila vodstvo servis greškom. Utakmica se nastavlja nizom dobrih servisa Milene Burzanović. Na prvom tehničkom tajm autu 8:2 vodi Crna Gora. Bez većeg opuštanja naše juniorke nastavljaju u istom ritmu i rezultat na drugom tehničkom tajm autu je 16:5.  Samouvjerena ekipa predvođena selektorom Časlavom Đurovićem završava prvi set rezultatom 25:12.

Drugi set Marija Šušić otvara servisom i Crna Gora na prvom tehničkom tajm autu vodi 8:1.  Na drugom tehničkom tajm autu Crna Gora još ubjedljivija 16:2. Drugi set se završava rezultatom 25:6.

U trećem setu malo dinamičnija igra od strane ekipe Izraela ali i dalje loš nivo servisa. Rezultat na prvom tehničkom tajm autu je 8:5. Ovaj set obilježavaju sjajni blokovi naših juniorki.

Crna Gora – Izrael 3:0 (25:12, 25:6, 25:13)

Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca oko 200. Sudije: Fragkakis Nikolaos (Grčka) i Weickert Nils ( Njemačka).

Crna Gora: Burzanović, Dragović, Ćaćić, Pejović, Čakar, Čarapić, Marković, Đurović, Tvrdišić, Šušić, Vučetić, Miljanić.

Izrael: Rome, Pushkarov, Abutbul, Hakas, Matviyenko, Lapshin, Aines, Hundiashvili, Dudockin, Ganah, Hazan, Cohen.