Evropsko prvenstvoKvalifikacije za EP (odbojkaši)NovostiU18 (M)

Kadeti savladani od Srbije

U prvom meču, drugog dana kvalifikacionog turnira u Balikesiru, muška kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Srbije rezultatom 0:3 (20:25, 8:25, 19:25).

Izabranici Boška Mačužića, odigrali su još jedan dobar meč i stigli do nove pobjede. Naši kadeti najbolju igru prikazali su u prvom setu, gdje su se obije ekipe smjenjivale u vođstvu, da bi nakon 5:5, Crna Gora povela sa 8:5. Zatim je uslijedio i potpuni preokret gdje je Srbija uspjela da napravi seriju od 7:1, što im je omogućilo lakšu završnicu prvog seta. U drugom setu dolazi do potpunog preokreta, gdje naši momci nisu mogli da prate dosta jak ritam Srbije, pa su Srbi slavili i nakon drugog seta. Treći set podsjetio je u par navrata na dobru igru naše reprezentacije iz prvog seta, gdje su obije ekipe bile skoro izjednačene, međutim pred kraj seta Srbija je povela sa 21:15, pa 23:18, i za konačnih 25:19, što ih je dovelo i do druge maksimalne pobjede.

“Mislim da smo jedino tokom prvog seta pokazali da možemo da pripijetimo reprezentaciji Srbije, pa  i da uzmemo jedan set, međutim nakon prvog seta uslijedio je veliki pad u igri, zašta smo kolektivno zaslužni. Uz to, napravili smo i veliki broj grešaka što je dovelo i do ovakvog konačnog rezultata. Nadam se da ćemo u sjutrašnjoj utakmici ući sa više želje i da ćemo pokazati da možemo još bolje da odigramo.” – izjavio je kapiten naše reprezentacije Stefan Radević.

Poslednjeg dana turnira, u nedelju (15.01.) u Balikesiru, našu reprezentaciju očekuje meč protiv selekcije Holandije, koja je u prvom meču poražena od Srbije maksimalnim rezultatom. Meč će početi takođe od 15:30h po lokalnom, odnosno 13:30 po našem vremenu.

Crna Gora – Srbija 0:3 (20:25, 8:25, 19:25)

Dvorana: Balikesir spor salonu. Gledalaca: 130. Sudije: AGHAYEV Fuad (Azerbejdžan) i PIANA Rossella (Italija).

SRBIJA: Skakić 12, Marković 2, Negić, Paunović 15, Kovač 10, Ivanković, Bajandić, Meljanac 7, Rudić 5, Batak 2, Tadić, Matić. Trener: Boško Mačužić.

CRNA GORA: Kastratović 5, Dubak, Hadžisalihović, Radević, Peruničić 5, Pejović, Vlahović, Jelić 5, Tomić, Vukić, Radović, Pavićević 6. Trener: Zoran Vukčević.

Statistiku sa meča možete pogledati OVDJE.