BVANovostiReprezentacijaSlajdertikerU18 (Ž)

Kadetkinje bolje i od Moldavki

Crna Gora – Moldavija 3:0 (26:24, 25:20, 25:15)

U drugom kolu A grupe na Balkanskom prvenstvu za kadetkinje, reprezentacija Crne Gore je ostvarila još jednu maksimalnu pobjedu i obezbijedila plasman u polufinale. Prvi set je bio najneizvjesniji, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali naše igračice su, nakon velike borbe, uspjele da ga riješe u svoju korist 26:24. Moldavke su bolje počele drugi set, imale vođstvo 11:5, ali se naša ekipa brzo vratila servisima Tijane Krute, preokrenula na 12:11, i kako je set odmicao uvećavale razliku do konačnih 25:20. U trećem setu se igralo poen za poen do rezultata 10:10, kada smo opet na servis Krute napravili seriju 10:0 i prelomili set, a samim tim i meč u svoju korist. Ponovo su sve igračice dobile šansu.

Vrlo važna pobjeda za nas, obzirom da smo se plasirali u polufinale, što je ogroman uspjeh. Još jedna rezultatski ubjedljiva pobjeda, iako na terenu nije bilo nimalo lako. Čestitala bih saigračicama. Sjutra nas očekuje najteži meč do sada, protiv domaćina Rumunije, i nadamo se da ćemo pružiti još bolju partiju i pokušati da iznenadimo favorizovanu Rumuniju” –  izjavila je kapiten reprezentacije Katarina Budrak.

U poslednjem kolu A grupe naša reprezentacija sjutra igra protiv Rumunije, meč koji će odlučivati o prvom mjestu u grupi. Utakmica počinje od 17h po lokalnom, odnosno od 16h po našem vremenu.