CEVEvropsko prvenstvoKvalifikacije za EP (odbojkaši)NovostiU18 (Ž)

Kadetkinje poražene od Srbije na startu kvalifikacija za EP

Kadetkinje Crne Gore savladane su, u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se održavaju u Rigi(Letonija), od reprezentacije Srbije rezultatom 3:0 (25:10, 25:23, 25:23)

“Nakon olako izgubljenog prvog seta u kome smo ušli dosta uplašeno i sa previše respekta prema protivniku, sredinom drugog seta smo uhvatili ritam na prijemu i servisu i bili ravnopravni protivnik. Ostaje žal što nismo iskoristili šanse u drugom setu, nakon rezultata 21:23 stigli smo na 23:23 i servis greškom dozvolili protivniku set loptu, što je iskusan i kvalitetan protivnik znao da kazni. Čitav treći set je bio rezultatska klackalica, niko nije uspio da se odvoji više od 3 poena. Opet smo kod rezultata 23:22 za protivnika imali laganu kontru koju nismo uspjeli da riješimo i platili danak neiskustvu. Nadam se da ćemo u nastavku turnira prikazati igru kao u drugom i trećem setu.” izjavio je nakon meča selektor reprezentacije Nikola Masoničić.

Sjutra, drugog dana turnira, našu reprezentaciju očekuje meč protiv domaće reprezentacije Letonije od 17 časova po našem vremenu (18h po lokalnom). Utakmicu možete pratiti uživo.