BVANovostiReprezentacijaSlajdertikerU18 (Ž)

Kadetkinje startovale pobjedom u Rumuniji

U utakmici prvog kola Balkanskog prvenstva za kadetkinje reprezentacija Crne Gore je pobijedila reprezentaciju Makedonije rezultatom 3:0 (25:16,25:20,25:19), predvođenu bivšim igračem Budućnosti Goranom Slavkovim. Ekipa Makedonije je uspjela da priprijeti samo u drugom setu, kada su imale vođstvo od 18:17, ali su naše igračice sjajnim servisom napravile seriju 8:2 i prelomile drugi set, a samim tim i utakmicu u svoju korist. U našoj ekipi su sve igračice dobile šansu, a posebno su se istakle Jovana Vukčević i Marijana Mašanović.

“Iako smo vjerovali u pobjedu, savladali smo ekipu Makedonije lakše nego što smo očekivali. Pružili smo jednu solidnu partiju u ovoj utakmici, ali ima još mnogo prostora za napredak. Sjutra nas očekuje mnogo teži meč sa ekipom Moldavije, i nadamo se našoj još boljoj partiji i još jednoj pobjedi koja bi nam otvorila vrata polufinala, što bi bio veliki uspjeh za našu ekipu” – izjavio je selektor reprezentacije Marko Radusinović.

Za našu reprezentaciju nastupIle su: Dušanka Petrović, Marija Vukićević, Katarina Budrak, Teodora Čavić, Jovana Vukčević, Dijana Vuković, Lana Vujošević, Ivona Nedić, Tijana Kruta, Tamara Vučetić, Ana Pavićević i Marijana Mašanović.

Naša reprezentacija narednu utakmicu igra protiv reprezentacije Moldavije od 12 časova po našem vremenu ( od 13h po lokalnom).