CEV

Lokomotiva, Belhatov i Rešovija na korak od naredne runde

Za razliku od prvog duela (Halkbanka – Belogorje 3:1), sva tri večerašnja meča “plej-of runde 12” (osmina finala) Lige šampiona završena su pobjedama gostiju, ruske Lokomotive iz Novosibrska, te poljskih timova Rešovije (bila rival Budvanske rivijere u grupnoj fazi) i Belhatova, koji su, praktično, osigurali prolaz u naredno kolo.

Najuzbudljiviji meč viđen je u Njemačkoj, gdje je Fridrihshafen poražen od Rešovije 3:2 (19:25, 26:24, 20:25, 25:17, 17:15), nakon 127 minuta igre, iako je vodio 2:1, 8:5 u taj-breku i prvi imao meč loptu, ali je nije iskoristio, dok Poljaci jesu realizovali drugu meč loptu za pobjedu od 3:2.

U Rešoviji je pet igrača imalo dvocifren poenterski učinak, a izdvojili su se Johen Šops sa 20 i Marko Ivović sa 19 poena. U poraženom timu odličan je bio Adrijan Radu Gontariju sa 22 poena.

Znatno lakše je do pobjede došao drugi poljski tim, Belhatov, koji je u Italiji bio bolji od Lube Maćerate sa 3:0 (25:22, 25:19, 25:13).

Fakundo Konte (16 poena) i Marijuš Vlazli (13) bili su najbolji u pobjedničkom timu, dok se kod domaćih jedino Đulio Sabi (9) približio dvocifrenom poenterskom učinku.

Najzad, sa 3:0 (25:21, 25:15, 25:15) je slavila i Lokomotiva, bivši prvak Evrope, u gostima protiv rumunske Konstance.

Ruski tim su predvodili Oreol Kameho (14) i Denis Zemčenok (12), dok je najbolji u domaćem timu bio Venčislav Simeonov (13).

Belhatovu i Lokomotivi je u revanš dovoljan i poraz od 3:2 za prolaz, dok će Fridrihshafen u Žešovu za prolaz morati da pobijedi 3:0 ili 3:1, dok mu je za “zlatni set” dovoljan i trijumf od 3:2.

Sjutra se sastaju Jastržebski – Peruđa (17.30) i Pjaćenca – Zenit (20.30).