Kup Crne Gore (Žene)Slajder

Luka Bar i Budućnost Zetatrans u finalu Kupa

U reprizi finala plej-ofa, o trofeju u Kupu, prema očekivanjima, sjutra veče će odlučivati branilac trofeja, aktuelni šampion Luka Bar i Budućnost Zetatrans, domaćin finalnog turnira u Podgorici.

Galeb, a posebno Morača nijesu imali snage, ali ni kvaliteta da se suprostave favorizovanim rivalima.

Luka Bar je, tako, i osmi put u finalu Kupa u nezavisnoj Crnoj Gori, u isto toliko sezona, a “sirene” žele peti trofej, drugi uzastopni.

Budućnost Zetatrans je drugi put u finalu. Prvo, prije dvije godine, Podgoričanke su izgubile od Luke Bar, skoro bez otpora 3:0. “Plave” će pokušati da se iskupe za taj poraz, ali i revanširaju za tri poraza u ovogodišnjem finalu plej-ofa.

Inače, barsko polufinale je bilo nešto interesantnije. Galeb je krenulo silovito, vođstvom od 9:3 u prvom setu je najavio vođstvo, koje je obezbijedio sa dva uzastopna poena u finišu za 24:21.

luka bar galeb

“Galebice” su u drugom setu uspjele da se vrate iz minusa od 6:11 i izjednače na 18:18. Međutim, Luka Bar je sa tri uzastopna poena prelomila ovaj set, izjednačila na 1:1, a onda u naredna dva seta dominirala i lako stigla do trijumfa.

“Jako loše smo ušle u meč protiv Galeba, olako smo shvatili protivnika. Ali, od drugog seta smo počele da igramo našu igru, i stigle do zaslužene pobjede. Čeka nas finale protiv Budućnosti, i očekujemo novi trofej i duplu krunu i ove sezone”, rekla je korektorka Luke Bar Nikoleta Perović.

Sa čak 17 asova, ekipa Vladimira Rackovića je, jednostavno, “oduvala” Moraču u drugom polufinalu, u kojem mlađi podgorički klub nije vodio nijednom.

buducnost moraca

“Plasmanom u finale ispunile smo prvi cilj, opravdale smo ulogu favorita protiv Morače. Ispoštovale smo dogovor iz svlačionice, na kraju nije bilo toliko teško. Pošto smo izgubile finale plej-ofa, imamo priliku da se ekipi Luke Bar revanširamo i osvojimo Kup. Luka Bar je favorit, ali mi se ne predajemo”, rekla je korektorka Budućnost Zetatransa Neda Vujadinović.

Sjutrašnje finale u Medicinskoj školi počinje u 19 časova.

Galeb – Luka Bar 1:3 (25:22, 19:25, 16:25, 14:25)

Podgorica – Medicinska škola. Gledalaca: 100. Sudije: Dragana Vučinić i Vladimir Janjević (oboje iz Podgorica). Poeni iz napada: Galeb 24, Luka Bar 50. Poeni iz bloka: Galeb 7, Luka Bar 6. Poeni iz servisa: Galeb 7, Luka Bar 12. Servis greške: Galeb 11, Luka Bar 17. Greške: Galeb 18, Luka Bar 19.

Galeb: Vujošević 10, Đukić, Šćepanović 7, Ratknić 2, Kruta 5, Vojvodić, Vojinović 3, Drešić 1, Vulević (libero), Vujović 6, Lacmanović 1, Šćekić 1.

Luka Bar: Kovačević 12, J. Rosić 9, Perović 20, Cenović (libero), Joksimović 11, Milović 11, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Milivojević 4, Vujanović, Bajraktarović 2.

buducnost moraca 2

Morača – Budućnost Zetatrans 0:3 (13:25, 14:25, 16:25)

Podgorica – Medicinska škola. Gledalaca: 200. Sudije: Slobodan Kovačević i Vladimir Janjević (oboje iz Podgorice). Poeni iz napada: Morača 20, Budućnost Zetatrans 34. Poeni iz bloka: Morača 1, Budućnost Zetatrans 5. Poeni iz servisa: Morača 5, Budućnost Zetatrans 17. Servis greške: Morača 10, Budućnost Zetatrans 10. Greške: Morača 9, Budućnost Zetatrans 7.

Morača: Mandić 4, Budrak, Petričević, Vukčević 8, Pejović 3, Nikolić, Janjević 2, Matanović 9, Kilibarda, Novaković (libero 1), Đelević (libero 2), Đonović 1.

Budućnost Zetatrans: Raičević (libero1 ), Joketić, Janković, Bojović 5, Maljević, Baković (libero 2), Bečić, Peruničić 14, Rovčanin 7, Kamčeva 7, Medojević 10, Vujadinović 12.