EPCG Superliga odbojkašica (Ž)Prvenstvo

Luka Bar – Morača 2:3

Luka Bar – Morača 2:3 (25:19, 23:25, 25:17, 23:25, 16:18)

Dvorana: SC “Topolica”. Gledalaca oko 70. Sudije: Jelena Tošić i Nikola Plamenac (oboje iz Bara)

Luka Bar: Bojović, Dević, Duraković, Cenović, Zoronjić, Rovčanin, J. Rosić, M. Rosić, Vujanović, Vuković, Kruta, Barjaktarović. Trener: Vladimir Milačić

Morača: Vukčević, Krivokapić, Nikolić, Miljanić, Šanjević, Gigović, Đurović, Osmajić, Globarević, Vukićević. Trener: Predrag Đonović

U derbiju trećeg kola Prve ženske odbojkaške lige, ekipa Morače je večeras kao gost pobijedila aktuelnog šampiona Luku Bar 3:2 u setovima. Poslije duže vremena, ovo je šampionkama prvi poraz na svom terenu. Iako bez povrijeđenog kapitena Vesne Joksimović, Baranke su važile za favorita, ali su srčane i odvažne gošće predvođene, Baraninom na klupi podgoričanki Predragom Đonovićem uspjele u dramatičnoj završnici da stignu do trijumfa. Ukratko, bila je ovo za oba rivala utakmica od sjaja do očaja tokom dva sata koliko je utakmica trajala. Oba tima imala su periode dobre, ali nažalost malobrojne publike i slabe igre. Domaće su dobro počele, uzvratile gošće u drugom setu na razliku da bi “sirene” još sigurnije riješile treći period igre u svoju korist. Kada se očekivalo da prelome četvrti set, a time i meč kod rezultata (19:15), nijesu imale snage za tako nešto, uslijedio je neshvatljiv pad. Podgoričanke su izjednačile na 2:2 i odvele utakmicu u odlučujući peti set. U petom periodu igre sjajno kreću gošće koje nižu poen za poen do maksimalnih 11:4. Uslijedilo je buđenje i serija domaćih (7:0) za novo izjednačenje 11:11, najviše zahvaljujući Mirjani Rosić. Gošće ponovo preko Vukčević dolaze na “plus 2” 12:14, ali Duraković sa servisa donosi novu prednost Barankama 16:15. Ipak, sa tri uzastopna poena Morača donosi novi preokret za konačnih 18:16, odnosno 3:2 u setovima, za veliko slavlje kapitenke Vukčević i saigračica. U narednom četvrtom kolu Luka Bar ponovo igra pred svojim navijačima još jedan derbi, protiv ekipe Budve.