NovostiSlajderU18 (Ž)

Mina Dragović najbolji srednji bloker, Anja Pejović najbolji libero!

Osim prve srebrne medalje za našu žensku reprezentaciju na Balkanskim prvenstvima, juče su i naše dvije igračice dobile individualna priznanja.

Mina Dragović, odbojkašica Morače, proglašena je za najboljeg srednjeg blokera prvenstva, dok je Anja Pejović, odbojkašica Budvanske Rivijere Budva, dobila priznanje za najboljeg libera na prvenstvu.

Mini Dragović je ovo drugo individualno priznanje na Balkanskim prvenstvima, jer je i prošle godine, na Balkanijadi u Baru, osvojila istu nagradu za najboljeg blokera prvenstva.

Dragović i Pejović su takođe bile dio naše ženske seniorske reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i Evropsku ligu 2017.

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore napravila je istorijski uspjeh i osvojila srebro na Balkanskom prvenstvu u Prištini!

Anja Pejović

Izabranice Časlava Đurovića slavile su danas, u poslednjem duelu, protiv reprezentacije Albanije maksimalnim rezultatom 3:0 (25:20, 25:13, 25:20).

Ovo je prva srebrna medalja jedne ženske odbojkaške selekcije u mlađim kategorijama, a ostvarena je pod vođstvom selektora Časlava Đurovića, kome je ovo bio debi na klupi reprezentacije.

Naše kadetkinje na Balkanijadi su ostvarile 3 pobjede i 1 poraz, i time zauzele 2.mjesto u generalnom plasmanu.

Crna Gora: Dragović, Burzanović, Ćaćić, Đurović, Vučetić, Šušić, Pejović, Miljanić, Marković, Popović, Bečanović, Rosić.

Selektor: Časlav Đurović