BVASlajderU18 (M)

Na startu Balkanskog prvenstva kadeti Crne Gore poraženi od Grčke

Na prvoj utakmici Balkanskog prvenstva za kadete, koje se odigrava u Dobriču (Bugarska), naši odbojkaši poraženi su od reprezentacije Grčke, 3:2 u setovima (24:26, 22:25, 25:12, 25:22, 15:12).

“Posle dva seta u kojima smo ispoštovali neke dogovorene stvari što se tiče naše igre, došlo je do strahovitog pada u trećem setu. Prije svega, prijem servisa i realizacija kontra napada je bila najveći problem u nastavku meču. Osim u trećem, u četvrtom i petom setu smo uspijevali da uhvatimo priključak vođstvu Grčke reprezentacije, da bi u tim situacijama ponovo našim greškama olakšali protivniku da završava set, a samim tim i meč u svoju korist. Ponavljam da je prijem servisa i realizacija kontra napada bila najveći problem našoj ekipi u ovoj utakmici. Nemamo mnogo vremena da razmišljamo o ovoj utakmici, već sjutra nas očekuje meč protiv Rumuna i protiv kojih moramo, prije svega, oporaviti se na psihološkom planu.” izjavio je nakon meča selektor kadetske reprezentacije Zoran Vukčević.

U našoj grupi (A) Srbija je savladala ekipu Rumunije rezultatom 3:0 (25:21, 25:15, 29:27).

Naše odbojkaše sjutra očekuje meč drugog kola, protiv reprezentacije Rumunije sa početkom u 10 časova po našem vremenu.