BVASlajderU18 (M)

Nakon pet setova kadeti poraženi od Srbije

U poslednjem meču grupne faze Balkanskog prvenstva za kadete, odbojkaši Crne Gore pretrpjeli su poraz od reprezentacije Srbije, nakon pet setova (25:16, 18:25, 25:18, 23:25, 15:11).

Nažalost još jedan poraz posle pet setova od reprezentacije Srbije, što nas je svrstalo u ekipe koje će se boriti od 5. – 8. mjesta. Sigurno da posle ovakvog poraza moram biti zadovoljan kompletnim mečom jer smo pokazali veliku želju i borbenost, a u odlučujućim trenucima falilo nam je malo iskustva. Ekipe su osvajale poene u serijama tako da po jedna ili dvije greške posle drugog tehničkog tajm auta određivala je tok seta. Konačno, peti set velika borbenost i imali smo kontru za izjednačenje (12:12) koju nismo iskoristili, da bi Srbija utakmicu završila sa dva bloka. Još jednom moram pohvaliti i istaći maksimalno zalaganje i borbenost svih 12 igrača.” izjavio je selektor kadetske reprezentacije Zoran Vukčević.

Sjutra, naša reprezentacija se sastaje sa ekipom Kosova u razigravanju od 5. – 8. mjesta. Početak meča zakazan je za 10 časova po našem vremenu.