CEVLiga šampionaSlajder

Nakon velike borbe i pet setova Budvani ostali bez pobjede

Budvanska rivijera iako poražena, došla i do prvog boda i dva osvojena seta u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona. Crnogorski šampion (igrali bez bolesnog Ivana Rašovića) je na svom terenu poražen od Hipo Tirola 3:2 (19:25, 25:22, 23:25, 25:20, 15:5). Ovo je ujedno i četvrti poraz u isto toliko mečeva u grupi D.

Austrijski šampion je, sa druge strane, stigao do drugog trijumfa, opet protiv Budvanske rivijere (u Inzbruku je bilo 3:0 za domaćina).

Ječmenica i drugovi su bili blizu prvog uspjeha, jer su vodili 2:1 u setovima, ali su neshvatljivo stali na 8:8 u četvrtom setu. Gosti su serijom 8:0 poveli 16:8 u četvrtom periodu i do kraja meča je na terenu postojao samo jedan tim.

Budvani su, najvjerovatnije, propustili posljednju šansu da ubilježe pobjedu, jer u posljednja dva kola, krajem januara, prvo dočekuju aktuelnog prvaka Evrope, ruski Zenit, a onda igraju u gostima protiv Halkbanke.

Statistiku meča možete pogledati ovdje.

Budvanska rivijera – Hipo Tirol 2:3 (25:19, 22:25, 25:23, 20:25, 5:15)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 600. Sudije: Temelis (Grčka) i Lungu (Rumunija). Poeni iz napada: Budvanska rivijera 40, Hipo Tirol 48. Poeni iz bloka: Budvanska rivijera 16, Hipo Tirol 14. Poeni iz servisa: Budvanska rivijera 5, Hipo Tirol 8. Greške: Budvanska rivijera 37, Hipo Tirol 36.

Budvanska rivijera: Lakčević (libero), Ćirović 9, Kastratović, Eminović 10, Babić 2, Šormaz 1, Ivković 3, Dokić (libero), Medenica, Marović, Olefir 16, Ječmenica 12, Kadankov 8.

Hipo Tirol: Ber 5, Provencano (libero), Črtjanski 9, Peda 4, Tepan 15, Koraman 2, Tuš 1, Soareš Pesoa 18, Franses 5, Ropret 5, Ladner, Sousa da Silva 6.