SenioriSlajdertiker

Ništa od baraža, Crna Gora na kraju treća

Ništa od drugog mjesta u grupi i baraža za Evropsko prvenstvo u Italiji i Bugarskoj – crnogorski odbojkaši su kvalifikacioni turnir u Zagrebu završili pobjedom protiv Rumunije, ali im “od pomoći” nisu bili Hrvati, protiv kojih Holandija nije smjela da osvoji više od seta da bi naša selekcija prošla dalje kao drugoplasirana (Crna Gora, Holandija i Rumunija bi u tom slučaju imale po sedam bodova, ali bi “crveni” prošli jer bi imali najviše pobjeda).

U posljednjem meču turnira, Holanđani su prilično lako dobili prvi set protiv prilično nemotivisanih Omrčena i drugova (prije meča nas je šaljivim tonom pitao da li može da računa na nedjelju dana ljetovanja u Budvi u slučaju da njegova selekcija osvoji sva tri boda protiv Holandije), koji su direktnu vizu za EP obezbijedili dan ranije.

Drugi set je bio izjednačeniji, ali je Klapvajk as servisom donio Holanđanima vođstvo od 2:0 (drugi set 26:24) i veliko slavlje na terenu, iako meč nije bio gotov, jer su znali da su izborili baraž, u kojem će, u maju iduće godine, igrati dvomeč sa Španijom.

Nakon toga su “lale” samo rutinski odradili posao i dotukle rivala (nije igrao prvi tehničar Žukovski, dok je Omrčen izašao u drugom setu) u trećem setu…

“Što se tiče utakmice danas, bila je dobra igra sa obje strane, ali mislim da smo zasluženo pobijedili Rumune, jer smo bili strpljiviji i istrajniji u završnicama setova i ispoštovali smo dogovore na taktičkom planu. Ostaje žal za boljim rezultatom u kvalifikacijama. Činjenica je da smo iz utakmice u utakmicu igrali bolje, ali na kraju naša sudbina nije zavisila samo od nas. Mislim da je utakmica protiv Rumunije u Podgorici umnogome poremetila dalji tok kvalifikacija, jer smo svi očekivali pobjedu, iako se poslije ispostavilo da je Rumunija odlična reprezentacija, koja je pobijedila jednu Holandiju sa 3:0. Okrećemo se Evroligi i u svemu ovome je pozitivno što smo dizali formu iz meča u meč i odigrali ovaj drugi turnir dobro, tako da možemo u dobrom ritmu i raspolozenju da nastavimo takmičenje u Evroligi”, rekao je korektor Aleksandar Minić.

“Mislim da smo mogli više u kvalifikacijama. Od početka smo vidjeli koliko je sport nepredvidiv, i da favoriti postoje samo na papiru. Žal sigurno postoji za nekim utakmicama, ali mi smo pokazali da ova generacija može sigurno više. Mislim da smo dali svoj maksimum, što se vidjelo pogotovo na drugom turniru u Zagrebu”, rekao nam je Vuk Medenica, primač Crne Gore.

Crna Gora – Rumunija 3:2 (25:23, 19:25, 27:25, 24:26, 15:12)

Zagreb – Dom odbojke “Bojan Stranić “. Gledalaca: 50. Sudije: Blaž Markelj (Slovenija) i Vlatko Ristovski (Makedonija). Poeni iz napada: Crna Gora 63, Rumunija 60. Poeni iz bloka: Crna Gora 12, Rumunija 16. Poeni iz servisa: Rumunija 6, Rumunija 11. Greške: Crna Gora 24, Rumunija 29.

Crna Gora: Minić 27, DABOVIĆ 1, G. ĆUK 11, Strugar, RAŠOVIĆ (libero), Marković, Radunović, B. ĆUK 21, MEDENICA 10, Vujović 2, JEČMENICA 5, ĆULAFIĆ 4.

Rumunija: Šolok 6, TEBIEŠ 11, Matei, MIHALCA 14, MARIEŠ (libero), GEORGITA 4, BALA 3, BARTA 2, LIKA 35, Borota 12, Đorđesku, Feher.