Odbojkaši ispustili 2:0 protiv Tunisa, samo teorija nas drži u igri za F4

Crnogorski odbojkaši poraženi su od Tunisa sa 3:2 (22:25, 25:27, 31:29, 26:24, 19:17) u drugom kolu turnira u Svjetske lige u Tunisu i šanse da se nađu na završnom turniru u Frankfurtu sveli na teoriju.

Ispustili su izabranici Slobodana Boškana prednost od 2:0 u setovima, kao i meč lopte u trećoj i četvrtoj dionici.

Selektor Boškan prvi put je ove sezone u Svjetskoj ligi odlučio da od početka šansu pruži Simu Daboviću na poziciji tehničara umjesto Rajka Strugara i to se pokazalo kao pravi izbor jer je Dabović sa nekoliko kuvanja i dobrih blokova na pravi način ušao u meč.

Bolje je počela Crna Gora, vodila sa 6:3, ali nam je popustio prijem kada je na servis došao Moala, pa je Tunis preokrenuo na 8:7 na prvom tehničkom tajm autu.

Poslije zaostatka od dva poena, 13:11, Boškan je pozvao tajm aut, a Minić prošao jednu tešku kontru, da bi poslije njegovog servisa Tunišani bili prinuđeni na grešku. Potom je blokirao Dabović, a bomba Bojića iz servisa donijela nam je 16:14.

crna gora tunis odbojkasi reprezentacija odbojka svjetska liga 008

Imala je Crna Gora i tri poena prednosti, 20:17, a onda su naši dozvolili domaćem timu da uhvati priključak na 22:22.

Ipak, završnica je pripala našem sastavu, a set je zaključio još jednim as udarcem Marko Bojić za 25:22.

Druga dionica bi se mogla nazvati setom preokreta. Uglavnom su poene i jedni i drugi osvajali u serijama nakon dobrih servisa. Crna Gora je u nekoliko navrata imala po tri poena prednosti (6:3, 12:9), ali su u završnici u boljoj poziciji bili domaći odbojkaši.

Vodio je Tunis 22:19, a onda je Minić odlično prošao sa kraja, pa otišao na servis. Nakon njegovih bombi Crna Gora je povela 24:22, pa propustila tri set loptu. Četvrta je bila srećna i nakon bloka Rajka Strugara, koji je u završnici seta zamijenio Dabovića (kod rezultata 18:16), naši su stigli do dva seta prednosti.

Tokom trećeg seta Crna Gora je uglavnom jurila rezultat, a domaćin se prvi put odlijepio kod rezultata 14:10. Međutim, vratili su se naši odbojkaši i stigli do izjednačenja (18:18), ali je tada na servis liniju došao nezgodni Ismail Moala. Četiri sljedeća poena osvoojio je Tunis, poveo 22:18 i činilo se da je sve gotovo. Tako nije mislio Aleksandar Minić, koji je servisima potpuno pomjerio prijem domaćih, pa je Crna Gora preokrenula na 23:22 i potom imala meč loptu. Nismo je iskoristili, potom spriječili pet set lopti Tunisa, ali ne i šestu pa je maratonski set pripao domaćoj selekciji 31:29.

slobodan boskan marko bojic crna gora tunis odbojkasi reprezentacija odbojka svjetska liga 004

I u četvrtom setu Tunišani su imali prednost tokom prvog dijela igre, a u odlučujući period ušlo se kod rezultata 16:13. Tada su naši preuzeli kontrolu igre, sa dva sjajna servisa Bojića stigli do 17:17, a onda i sa dva poena Boža Ćuka Crna Gora je povela 21:18 i činilo se da je pred vratima pobjede.

Tunis je uhvatio egal kod rezultata 23:23, ali je opet naš tim došao do meč lopte, međutim sa servisa je pogriješio kapiten Ćaćić.

Sljedeća dva poena pripala su Tunisu, a samim tim i set u kojem je crnogorska reprezentacija platila ceh zbog čak 11 grešaka.

Očajno je naš tim igrao u većem dijelu taj brejka, a u jednom momentu zaostajao čak 10:3, uz isključenje Bojića, koji je loptu poslao u publiku nakon što je izblokiran.

Uspjela je naša selekcija da se vrati, i opet se igralo na razliku, a onda kod rezultata 17:17 crveni karton i kazneni poen je dobio selektor Boškan zbog nepravilne izmjene, da bi potom kuvanje Strugara izblokirano i utakmica je izgubljena.