Odbojkašice izgubile od Češke

Odbojkašice Crne Gore izgubile su danas od selekcije Češke maksimalnim rezultatom 3:0 (25:14, 25:20, 25:21). Naša selekcija na turniru u Kosladi, Madrid nakon dva odigrana kola ima jednu pobjedu i poraz.

Utakmicu je počela ista postava kao i juče: Milivojević, Perović, Bokan, Ivanović, Otašević, Milović i Cenović.

Utakmicu je bolje otvorila Češka, koja je povela sa 3:0 na samom startu meča, da bi na tehničkom tajm autu bilo 8:6 za Čehinje, koje važe za glavnog favorita turnira. Selektor Milačić je pokušao sa izmjenama (ušle Hadžisalihović i Laković), ali to nije puno pomoglo, jer Češka sjajnim servisima uspjela da na drugom tehničkom tajm autu povede sa 7 poena razlike (16:9) i time stekne nedostižnu prednost i osvoji prvi set veoma ubjedljivo (25:14).

U drugom setu na prvom tehničkom tajm autu reprezentacija Češke je vodila 8:5, da bi naša reprezentacija na servis kapitena Tanje Bokan izjednačila rezultat 10:10. Međutim nakon igre “poen za poen”, reprezentacija Češke je povela na drugom tehničkom tajm autu 16:14. Čehinje su nastavile u ritmu iz prvog seta, pa su ubrzo povele 22:17 i privele set kraju (25:20).

Ni u trećem setu na početku nije bilo drugačije, Čehinje su od starta kontrolisale rezultat i na prvom tehničkom tajm autu povele sa 8:5. Naše odbojkašice su uspjele da izjednače rezultat na 8:8, ali je Češka onda zaigrala mnogo bolje i opet imala rezultat u svojim rukama. Na drugom tehničkom tajm autu, Čehinje su imale prednost 16:14, kao i u prethodnom setu, a onda na servisu Vinkurove stigli do nedostižne prednosti 18:14. Češka je ovu dionicu riješila u svoju korist rezultatom 25:. U trećem setu šansu su dobile igračice koje su imale manju minutažu: Bojović, Kovačević i Džaković

Vladimir Milačić: “Odigrali smo solidno, međutim Češka je u ovom momentu mnogo ispred nas i odigrale su veoma dobro. Češka nam svojom veoma dobrom igrom nije dozvolila da igramo našu igru. Rotirali smo sve igračice kako bi što svježije dočekali sjutrašnji meč sa Slovenijom, koji nam je najvažniji na ovom turniru i koji će odlučivati o drugom mjestu na kraju. “

Elza Hadžisalihović: “Dale smo sve od sebe, ali jednostavno nismo uspjele da pariramo odličnoj Češkoj. Nadam se da ćemo sjutra odigrati na mnogo boljem nivou protiv Slovenije i tako sa pobjedom završiti učešće na prvom turniru.”

U drugom meču od 17:30h sastaju se domaćin Španija i selekcija Slovenije.

Češka – Crna Gora 3:0 (25:14, 25:20,25:21)

Dvorana: Polideportivo El Plantio Koslada, Madrid. Sudije: Azevedo (Portugal) i Di Đakomo (Belgija).

Statistiku i detalje sa meča pogledajte ovdje.