Odbojkašice izgubile od Španije

Odbojkašice Crne Gore izgubile su danas i od reprezentacije Španije, rezultatom 3:0 (25:16, 25:15, 30:28). Naša reprezentacija nije uspjela da ponovi partiju iz Koslade, kada je dobila Španiju pred svojim navijačima.

Početna postava Crne Gore: Milivojević, Hadžisalihović, Bokan, Ivanović, Otašević, Milović i libero Cenović.

Loš početak utakmice za našu reprezentaciju i serija Španjolki 4:0 na servisu Gonzales, koje su prednost održavale do tehničkog tajm auta, kada je bilo 8:3 za našeg protivnika. Mnogo problema na prijemu na početku seta Španija je iskoristila i povela sa 16:11 na drugom tehničkom tajm autu. Slaba igra naše reprezentacije i u nastavku seta, pa je Španija povela sa 1:0 (25:16).

Španija je nastavila sa odličnom igrom i u drugom setu, dok naše odbojkašice i dalje ne mogu da dođu do igre sa prvog turnira, na kojem su savladale Španjolke. Na prvom tehničkom tajm autu je bilo 8:5, a Španija je ubrzo povela prednost na 11:5. Na drugom tehničkom tajm autu 16:10 za Španiju. Milačić je mijenjao srednje blokere Milović i Laković, ali ni to nije dalo rezultata. Nakon veoma slabe igre i u ovom setu, Španija je povela sa 2:0 u setovima (25:15).

Dobar početak u trećem setu, naše odbojkašice su povele 6:3, međutim “crvena furija” se vratila u igru odmah i izjednačila na 6:6. Crna Gora je sa dva uzastopna bloka (Ivanović i Milović) povela na prvom tehničkom tajm autu (8:6). Ovaj period je bio pun preokreta, jer su prvo Španjolke povele sa 9:10, da bi naše preokrenule na 12:10 zahvaljujući dobroj igri u odbrani i napadu kapitena Tanje Bokan. Naša reprezentacija je napokon imala vođstvo i na drugom tehničkom tajm autu (16:14). Španija se vratila u igru u trećem setu i povela sa 17:18, da bi naša selekcija preokrenula na 19:18 sjajnim blokom Hadžisalihović, a nakon bloka Milović, rezultat je bio 20:18 za Crnu Goru. Nakon rezultata 23:20 za Crnu Goru, Španija se potpuno vratila (23:23), međutim Bokan je odličnim napadom donijela prvu set loptu za Crnu Goru. Naše odbojkašice nisu iskoristile pet set lopti, dok su Španjolke iskoristile svoju prvu (30:28).

Vladimir Milačić: Smatram da je Španija odigrala veoma dobru utakmicu, baš kao i mi u Madridu protiv njih kada smo igrali. Takođe, mi nismo ličili na sebe u prva dva seta koja smo odigrali veoma loše. U trećem setu je bilo bolje, ali ipak nedovoljno da se savlada danas odlična Španija. Sjutra će biti teško protiv Slovenije da se oporavimo od ova dva poraza, ali moramo da damo sve od sebe da probamo da pružimo bolju partiju nego danas.

Tatjana Bokan: Jučerašnjim porazom od Češke, kada smo izgubile šanse za prolazak u drugi krug, mislim da su djevojke ušle nemotivisano u današnji duel, u prva dva seta posebno, koja su bila veoma loša kada je naša igra u pitanju. U trećem setu smo popravili odnos i igru, međutim falilo nam je i malo sreće da bi taj set osvojili.

CRNA GORA – Španija (16:25, 15:25, 28:30)

Sudije: Niklova (Slovačka) i Ridland (Norveška).

Statistiku sa meča pogledajte ovdje.

U drugom meču dana od 18 časova igraju Slovenija i Češka i u direktnom duelu odlučiti koja reprezentacija će se plasirati na EP nakon ovog turnira, a koja će igrati 3. rundu u maju sledeće godine.