Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kvalifikacije za EP (odbojkašice)SeniorkeSlajdertiker

Odbojkašice poražene i od Slovenije

Odbojkašice Crne Gore poražene su i u poslednjoj utakmici druge runde kvalifikacija za odlazak na EP 2015 od Slovenije rezultatom 0:3 (17:25, 15:25, 21:25).

Crna Gora je u drugoj rundi nakon pobjede u prvom kolu u duelu sa Španijom, nanizala 5 uzastopnih poraza.

Za Crnu Goru početna postava: Milivojević, Hadžisalihović, Bokan, Ivanović, Milović, Laković i libero Cenović.

Veoma slab početak i poslednjeg duela za našu reprezentaciju. Serija Slovenije 4-0 u prvom setu, pa je selektor Milačić odmah morao da traži tajm aut. Na prvom tehničkom tajm autu rezultat je bio 3:8 za Slovenke. Veoma loše izdanje naše reprezentacije u ovoj dionici igre, a Milačić je već pri rezultatu 3:10 morao da potroši i svoj drugi tajm aut. Slovenke su igrale odlično u odbrani, pa su naše reprezentativke teško dolazile do lakih poena. Prednost Slovenije se postepeno povećavala, pa su naše odbojkašice na drugom tehničkom tajm autu imale zaostatak od 9 poena (7:16). Crna Gora se probudila na servis Bokan, pa je smanjila rezultat na 14:18, ali to je bilo sve što su “crvene” mogle da urade u ovom setu jer je Slovenija uvećala prednost na 16:21, a ubrzo je bilo i 17:25.

Još slabiji početak drugog seta za razliku od prvog, pa je na prvom tehničkom tajm autu bilo 1:8 za Sloveniju. Crna Gora nije uspijevala da se rezultatski izjednači, mnogo netipičnih grešaka, pa je Milačić tražio kod rezultata 7:13 tajm aut. To nije puno pomoglo, pa se na tehničkom tajm autu otišlo sa rezultatom 8:16 za Sloveniju. U igru umjesto Hadžisalihović je ušla Perović, ali ni to nije dalo rezultata, već je Slovenija uvećavala svoju prednost, koja je u jednom trenutku bila 9 razlike – 10:19. Slovenke su sačuvale prednost do kraja seta (15:25).

Treći set je počeo dobro za našu reprezentaciju, na servisu Tanje Bokan Crna Gora je povela 4:0. Nakon jedne sumnjive sudijske odluke (nisu svirali očiglednu “prljavu loptu” tehničarke Slovenije) Slovenija je uspjela da “skloni” sa servisa Bokan. Međutim, naše odbojkašice su brzo prebrodile taj poen i nastavile u dobrom ritmu, pa su na prvom tehničkom tajm autu imale vođstvo 8:3. Crna Gora je imala prednost 11:5, međutim onda nakon tri uzastopna poena Slovenije, Milačić je zatražio tajm aut na 11:8 za Crnu Goru. Naše odbojkašice su zadržale dobar ritam i na drugom tehničkom tajm autu imale prednost od pet poena – 16:11. Slovenija je veoma dobrom igrom u odbrani došla do rezultata 20:18, pa je selektor Crne Gore Vladimir Milačić zatražio tajm aut. Međutim, ni to nije pomoglo, jer je Slovenija uspjela da izjednači rezultat (20:20). Nakon prelaza prilikom dizanja tehničarke Milivojević i auta Perović i Bokan, Slovenija je povela 20:23.Drugi tehničar Slovenije Najdič je seriju servisa nastavila asom za 20:24. Prvu meč loptu Crna Gora je spasila, međutim servis greškom Bokan, Slovenija je došla do pobjede (21:25).

Vladimir Milačić: Djevojke su se trudile i nakon velike pobjede u Španiji, ali mislim da smo mi sve naše šanse izgubili još u Madridu, porazom od Slovenije. Ovdje smo vidjeli da su ove ekipe ipak kvalitetom ispred nas, da smo mi na momente dobro igrali, ali da je ovo realno stanje u ovom trenutku. Kada se vratimo uslijediće dublja analiza učinka u kvalifikacijama.

Ksenija Ivanović: Naše neiskustvo je preovladalo, posebno na prijemu. Smatram da su ove kvalifikacije mnogo koristile mlađim igračicama koje su igrale samo crnogorsku ligu, pa će im utakmice protiv ovako dobrih ekipa sigurno koristiti za neki budući period.

CRNA GORA – Slovenija 0:3 (17:25, 15:25, 21:25)

Sudije: Papadopol (Rumunija) i Niklova (Slovačka).