Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
SlajderSlikeSvjetska ligaVideo

Opet maksimalno protiv Tunisa, F4 je baš blizu

Crnogorski odbojkaši nastavljaju da žive san u Svjetskoj ligi. Četvrta pobjeda stigla je na premijeri istanbulskog turnira protiv Tunisa 3:0.

Izabranici Slobodana Boškana sada su na pobjedu od završnog turnira koji se igra u Slovačkoj. Tunis je drugi put savladan maksimalnim rezultatom, ali je bilo prilično teško.

Naši nijesu najbolje ušli u meč, što je Tunis iskoristio da kontroliše rezultat u prvom dijelu meča. Ipak naši su se vratili u egal do drugog tehničkog tajm auta. Afrička selekcija posljednju bitnu prednost u setu imala je pri rezultat 18:20.

Nakon toga je na servis stigao Gojko Ćuk, probudio se Marko Bojić i za čas smo preokrenuli i stigli do tri vezane set lopte, 24:21. Iskoristili smo treću set loptu i sa 25:23 na pravi način ušli u meč i napravili ogroman korak ka pobjedi. Marko Bojić je ostvario čak osam poena u uvodnom dijelu meča i razdrmao je crvene koji su bili u blagom grču na startu duela.

Tunis je igrao bolje nego u Podgorici, manje su griješili reprezentativci te zemlje, ali su izabranici Slobodana i pored toga uspjeli da slome otpor rivala i u drugom setu. Tunis je vodio 19:18, opet je Ćuk došao na servis i istorija se ponovila. Njegovi taktički servisi bili su nerješiva enigma za prijem Tunisa, Bojić je odlično kontrirao i blokirao uz pomoć saigrača tako da smo drugi set dobili 25:21.

Treći set bio je sličan, ali još dramatičniji od prethodna dva. Opet je Tunis stigao do ranog vođstva i to od četiri poena, naši se vratili i ušli u igru poen za poen na samom kraju. Iskoristili smo treću meč loptu i sa 27:25 stigli do maksimalnih 3:0.

Crnogorci će sjutra igrati protiv Portorika, tri boda iz tog meča i definitivno bi nas promovisala kao putnika na F4 u Slovačkoj. Ako bi Portorikanci večeras iznenadili domaćina Tursku mi bi već bili u borbi za plasman u drugu grupu Svjetske lige i to u debitantskom nastupu.