Poraz na startu drugog turnira od Češke

Odbojkašice Crne Gore izgubile su od reprezentacije Češke rezultatom 3:0 (25:12, 25:15, 25:17) u prvom kolu drugog turnira 2.runde kvalifikacija za odlazak na EP 2015. Turnir se igra u češkom gradu Plzenu.

Za našu selekciju startna postava kao i na prethodnim turnirima: Milivojević, Perović, Bokan, Ivanović, Otašević, Milović, Cenović.

Domaćin je na zahvaljujući odličnim servisima Havličkove, korektora i najboljeg igrača Češke, povela 6:2 u prvom setu. Na prvi tehnički tajm aut, naša reprezentacija je otišla sa “minusom” od četiri poena (8:4). Češka je nastavila u dobrom ritmu, pa je ubrzo rezultat bio 16:7. Odlični servisi Čehinja prouzrokovali su velike probleme za naš prijem servisa, a samim tim i za napadače. Milačić je zamijenio Perović sa Hadžisalihović, kao i Otašević sa Laković, ali ni to nije dalo rezultata. Veoma slabo izdanje naših odbojkašica u prvom setu, što i krajnji rezultat govori – 25:12.

U drugom setu, naša reprezentacija je nakon (3:6), serijom 4-0 povela 7:6, međutim Čehinje na tehnički tajm aut idu sa vođstvom 8:7. Čehinje kao da su onda “dodale gas” i na drugom tehničkom tajm autu bilo je 16:10 za domaćina turnira. Vladimir Milačić je na rezultatu 22:13 za Češku šansu dao i ostalim igračicama sa klupe – Kovačević, Džaković, Bojović i Otašević. Češka je ovaj set dobila rezultatom 25:15.

Treći set je počela postava koja je i završila drugi set – Bojović, Hadžisalihović, Džaković, Kovačević, Otašević, Laković i libero Cenović. Nakon rezultata 4:4, Češka je sa četiri uzastopna poena otišla na prvi tehnički tajm aut sa prednošću – 8:4. Češka je nastavila u dobrom ritmu i nije dozvolila našim reprezentativkama da rezultatski “priđu”, pa je Crna Gora na drugi tehnički tajm aut otišla sa “zaostatkom” od 5 poena – 16:11. I nakon tajm auta ista slika, Čehinje su i ovaj set sigurnom igrom privele kraju (25:17) i postavile konačan rezultat 3:0.

Vladimir Milačić: Jednostavno, trebamo što prije da zaboravimo ovu utakmicu i da se okrenemo našim narednim protivnicima, Španiji i Sloveniji, jer su to reprezentacije protiv kojih idemo na bodove i sa kojima možemo da igramo. Češka je jednostavno mnogo kvalitetnija reprezentacija i ja im čestitam na zasluženoj pobjedi.

Andrea Laković: Mogle smo jači otpor da pružimo, ali ni Čehinje nam nisu mnogo toga dozvolile, jer se vidi da su kvalitetnija i organizovanija ekipa. Idemo dalje, sjutra moramo da odigramo mnogo bolje.

Danijela Džaković: Trudile smo se koliko smo mogle, ali one su bile bolje. Vidi se da je to ekipa koja je ovdje najkvalitetnija i protiv koje se ovdje niko ne može nadati bodovima. Nadam se da ćemo nastavak turnira odigrati bolje i ostvariti pobjede protiv Španije i Slovenije.

Češka – CRNA GORA 3:0 (25:12, 25:15, 25:17)

Sudije: Ridland (Norveška) i Papadopol (Rumunija).

Statistiku sa meča pogledajte ovdje.

U prvom meču današnjeg programa, selekcija Slovenije je savladala Španiju 3:1 (25:9, 25:15, 20:25, 26:24).