Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Poraz od Turske poslije pet setova, Kina rival na F4

Crnogorski odbojkaši poraženi su 3:2 od domaćina Turske za kraj istanbulskog turnira treće grupe Svjetske lige.

Vrlo neizvjestan meč donio je pravu dramu i prvi poraz našeg tima koji ni večeras nije posustajao iako rezultatski duel ništa nije značio.

Počeli smo savršeno servisima Gojka Ćuka za čas smo stigli do 5:0 i natjerali Zaninija na tajm aut i izmjenu. Ipak nakon što smo na prvom tajm autu stigli do 8:2 zahvaljujući odličnim servisima i bloku, nijesmo zadržali taj nivo.

Taktika Turaka da servisima potpuno opterete Bojića se isplatila, tako da su ga praktično isključili iz napada, a danas naš prvi tehničar Strugar imao je težak posao pošto je rijetko imao idealne situacije za organizaciju napada i to se osjetilo na rezultat. Već do drugog tehničkog tajmauta Turska je preokrenula i povela 16:15. Posljednji put prikljčak u prvom setu imali smo na 21:20 nakon odličnog poena Ćulafića, ali smo do kraja osvojili samo poen, 25:21.

U drugom su setu domaćini stvorili prvu osjetniju prednost, 10:7. Nakon toga su naši servisima Ćaćića poravnali na 10:10, a na drugom tehničkom tajmautu vodili smo 16:15.

Šansu na prijemu dobio je Vukašinović, a njegovim poenom poslije odlične odbrane poveli smo 20:19 i natjerali Zaninija na tajmaut. Nije to Turskoj pomoglo, Strugar je odservirao as za 21:19. U samom finišu Turci su odservirali dvije servis greške i olakšali su nam posao za 25:23.

Domaći odbojkaši su odlično otvorili treći set pošto su stigli do prednosti od 10:5 i tada je Boškan zamijenio tehničare, Dabović je ušao umjesto Strugara.

Donijelo je to period naše odlične igre, pa smo nakon 11:16 na drugom tehničkom tajmautu, stigli do 18:18. Ipak Turska je dobila set 25:23 uz odličinih nekoliko poena blokom kojim je i prelomljen set.
Četvrti set rezultatski je bio najizjednačeniji. Nijedna ekipa nije uspjevala da napravi razliku, a prelomio je Aleksandar Minić koji je dobio šansu u samom finišu. Naš korektor odservirao je as za 23:21 i set smo zaključili poenom Bojića koji je zanimljivo u tom dijelu igre primio 16 od 22 servisa Turske.

Set odluke donio je dominaciju Turske do 11:4. Nakon toga Gojko Ćuk je stigao na servis, doveo nas na 11:9, ali do preokreta nijesmo mogli, pa je nakon pet pobjeda upisan i prvi poraz u Svjetskoj ligi.

“Čudan meč i mi oni smo bili prilično rasterećeni pošto rezultatski ništa nije značilo pošto se sve već znalo prije ovog meča. Turska je na ovom turniru igrala mnogo bolje nego u Podgorici, nas je možda malo stigao i umor, a i malo smo se zasitili zbog svih pobjeda i sinoćnjeg plasmana na F4. I pored toga smo se borili, ali je Turska slavila i čestitam im bila je sjajna utakmica. Isto kao što smo izgubili 3:2, mogli smo i da dobijemo. Mi smo uradili mnogo sa ovih pet pobjeda tako da naše samopouzdanje može samo da raste nikako da pada.” – kazao je Bojić nakon meča, a prvu veliku šansu u Svjetskoj ligi odlično je iskoristio Marko Vukašinović.

“Utakmica je bila jako neizvjestna i mnogo će mi značiti za kasnije. Moglo je biti i bolje, ali najbitnije je da smo pokazali i noćas i kad nijesmo imali rezultatski imperativ da možemo da igramo jako dobro i kad nije lako i kad smo umorni borba za državni dres i predstavljanje sebe i domovine je nešto što je važnije od bilo čega. Djelovalo je kao da Turska ima dodatni motiv da se revanšira za poraz u Podgorici. Ovaj put su bili bolji, ali ukupno mi smo bili bolji i to je najvažnije.” – ispričao je naš primaš servisa.

Bez obzira na neuspjeh na kraju igraćemo na F4 u Slovačkoj, a rival će nam biti Kina koja je uspjela da osvoji dva seta u gostima kod Grčke i osvoji prvo mjesto u grupi.