ReprezentacijaSlajdertikerU18 (Ž)

Prvi poraz kadetkinja, Rumunke opravdale ulogu favorita

Crna Gora – Rumunija 0:3 (16:25, 16:25, 23:25)

U meču za prvo mjesto u grupi A, domaćin je opravdao ulogu favorita i maksimalnim rezultatom savladao našu selekciju.

Naša ekipa je uspjela da priprijeti samo u uvodnim djelovima prva dva seta, koje su na kraju Rumunke ubjedljivo dobile. U trećem setu naše igračice su zaigrale mnogo bolje, imale vođstvo 22:21, ali su iskusnije i danas bolje Rumunke uspjele da riješe set, a samim tim i meč u svoju korist. Na kraju je naša selekcija zauzela drugo mjesto u A grupi, i sjutra je očekuje polufinalni duel sa reprezentacijom Turske od 19h po lokalnom, odnosno 18h po našem vremenu.

Bilo je teško igrati protiv veoma visoke ekipe Rumunije, koja je zasluženo pobijedila, ali treći set nam daje nadu da možemo da ravnopravno igramo i protiv najboljih selekcija. Pokušaćemo da se odmorimo i što bolje spremimo za sjutrašnje polufinale protiv reprezentacije Turske, četvrte selekcije na poslednjem Evropskom prvenstvu, koja je u grupi pobijedila vicešampiona Evrope, reprezentaciju Srbije”- izjavila je primač servisa naše ekipe Teodora Čavić.