Kup Crne Gore (Žene)tiker

Rudar – Budućnost Bemax 3:1

Rudar – Budućnost Bemax 3:1 (21:25, 25:20, 25:15, 25:21)

Dvorana: SC “ADA”. Gledalaca oko 400. Sudije: Slobodan Kovačević i Sava Batizić (oba iz Podgorice)

Rudar: Božović, Lečić, Svrkota, Dragaš, Petrović A., Vučetić, Posuka, Petrović D., Đurović, Damjanović, Muhović, Babić. Trener: Ana Marković

Budućnost Bemax: Šofranac, Malagić, I. Maljević, Pavlović, Mijović, Drešić, Adžić, Perošević, Joketić, M. Maljević, Prelević, Vujošević. Trener: Nela Bicić

Nakon uzbudljive borbe koja je trajala 135 minuta Rudar je došao do trijumfa koji je tim iz Pljevalja odveo na finalni turnir Kupa. Podgoričanke su bolje počele utakmicu. Nakon početnog vođstva Rudara od 4:2, gošće su preokrenule rezultat i stekle šest poena viška. Domaće su uspjele da izjednače, ali je Jelena Šofranac servisom ponovo Budućnost Bemax dovela na plus 5 i omogućila svojim klupskim igračicama da lagodnije uđu u završnicu seta. U drugom setu domaće su popravile prijem, a Anđelija Petrović je samo u tom setu uspjela da upiše 14 poena i da sigurnost i ostalim igračima Rudara da u završnici budu mirnije od Podgoričanki i poravnaju rezultat u setovima. Iako je AOK Rudar, rezultatski ubjedljivo riješio treći set u svoju korist, poeni su bili dugi, a u tom setu pored Anđelije Petrović ogroman doprinos dala je i njena prezimenjakinja Dušanka. Domeće su bolje počele, ispostavilo se poslednji set na utakmici, povele sa 6:2, međutim  serijom servisa kapitena Budućnosti Lane Joketić Budućnost odlazi sa poenom viška na prvi tehnički tajm aut. Prednost gošći je rasla i Podgoričake su imale i pet poena viška 14:9. Ipak Rudar se ponovo trgao, Sonja Svrkota, kapiten Ana Lečić i Tamara Vučetić su servisima vratili svoj tim u igru, a Anđela Dragaš preciznim loptama razigravala svoje drugarice. Domaće su od 17;12, stigle do 17:17. Budućnost ponovo na servis Joketić dolazi do dva poena viška, ali Rudar serijom dolazi do četiri poena prednosti 23:19 i tada je bilo jasno da je meč bio riješen.