EPCG Superliga odbojkašica (Ž)Prvenstvo

Rudar – Budva 3:0

Rudar – Budva 3:0 (25:18, 25:10, 25:17)

Dvorana S.C. „Ada“. Gledalaca oko 500. Sudije: Petar Jocović i Milorad Delić (oba iz Podgorice).

RUDAR: M. Vučetić, Lečić, Svrkota, Dragaš, A. Petrović, Vučetić, Loncović, D. Petrović, Ćurović, Džaković. Libera: Đurović, Babić. Trener Nataša Marković.

BUDVA: Burazanović, Lučić, Pajović, B. Đurović, Gigović, J. Đurović, Marković, Ševaljević, Radanović, Vujović. Libera: Vukadinović, Pejović. Trener Đorđe Brajak.

Rudar je u premijernoj utakmici drugog kola Prve lige za odbojkašice ubjedljivo savladao Budvu i postao prvi tim sa stoprocentnim učinkom u prva dva kola.

Budvanke su bolje poečele meč, povele sa 4:2, ali vrlo brzo djevojke iz Pljevalja su preuzele vođstvo, povele sa četiri poena prednosti i u finišu seta povećele vođstvo. Ono što je interesantno ekipa Budve je u prvom setu napravila svega tri greške, a Rudar je rezultatsku ubjedljivo dobio prvi set.

U drugom setu pulenke Nataše Marković ni jednog trenutka nisu dale šansu protivnicama da se rezulatski probliže, odigrale sjajno i veoma ubejdljivo riješile set u svoju korist.

Na prvi tehnički tajm aut u trećem setu Budva je otišla sa tri poena viška, bilo je 8:5 za tim Đorđa Brajaka, međutim čak četiri direktna poena iz servisa Anđalije Petrović, doprijenela su da AOK Rudar povede sa 9:8. Na drugi tehnički tajm aut domaće su otišle sa poenom prednosti 16:15, a nakon toga, do kraja AOK Rudar je dominirao, a  gostujući tim uspio je da osvoji svega jedan poen do kraja.

Nakon utakmice trener gostujučeg tima Đorđe Brajak čestitao je AOK Rudaru na zasluženoj pobjedi.

Nismo odigrali loše u prvom setu, ali nismo izdržali da odigramo na istom nivou u drugom setu. U trećem setu imali smo vođstvo, ali Rudar je opet pokazao kvalitet i dokazao da je u ovom trenutku kvalitetniji tim, kazao je Brajak.