EPCG Superliga odbojkašica (Ž)Prvenstvo

Rudar – Budvanska rivijera Budva 3:1

Rudar – Budvanska rivijera Budva 3:1 (16:25, 25:21, 25:19, 25:14)

Dvorana: SC “Ada”. Gledalaca oko 350. Sudije: Branko Batizić i Milorad Delić (oba iz Podgorice)

Rudar: Džaković, Božović, M. Vučetić, Svrkota, Dragaš, A. Petrović, T. Vučetić, Marković, D. Petrović. Libero Đurović. Trener Nataša Marković.

Budvanska rivijera Budva: Burzanović, Lučić, Đurović, Sredović, Marković, Drešić, Delić. Libero Pejović. Trener Časlav Đurović.

U paklenoj atmosferi Sportskog centra „Ada“ Rudar osvojio je vrlo važne bodove koji su tim iz Pljevalja približili trećeplasiranoj Budvi na dostižnih šest bodova. Budvanke nisu izdržale prisak sa tribina i na kraju poklekle pred naletima Rudara koje na krilma navijača odigrao sjajno i na kraju zasluženo osvoji bodove.

Početak utakmice bio je više nego šokantan za domaći tim. Serijom servisa Markovićeve tim iz Budve je poveo sa 11:1. Nakon toga Rudar je malo popravio prijem, ali Budva je, kada je bilo najvažnije, servirala, skoro bez greške i bez većih problema riješila početni set u svoju korist. Početak drugog seta bio je sličan prvom Budva je sigurnim servisom osvajala poene, a Rudar nikako nije uspio da popravi prijem. Kod rezultata 8:2 trener domaćeg tima Nataša Marković zatražila je tajm aut nakon koga je Rudar je uspio da veže četiri poena, što je bio dovoljan signal publici da da krila timu iz Pljevalja, koji je poveo sa 14:12. Ipak je Budva uspjela da se rezultatski vrati, povede sa 16:14, ali nošene navijačima igračice Rudara igrale su kao u transu i na kraju osvojile set. Treći set je bio izjednačen sve do 15 poena kada Rudar pravi seriju za vođstvo u setovima. Očekivaolo se da će četvrti set biti neizvjesniji, ali Rudar je lagano odlučujući set riješio u svoju korist nakon čega je nastalo veliko slavlje na tribinama.