EPCG Superliga odbojkašica (Ž)NovostiOSCGPrvenstvo

Rudar – Galeb 0:3

Rudar – Galeb 0:3 (21:25, 19:25, 24:26)

Dvorana S.C “Ada”. Gledalaca oko 450.Sudije: Milorad Delić i Branko Batizić (oba iz Podgorice).

AOK RUDAR: Džaković, Božović, M. Vučetić, Svrkota, Ćurčić, A. Petrović, T. Vučetić, Marković, D. Petrović, Đurović. Libera: Đaković i Džarić. Trener Nataša Marković.

GALEB: Vujošević, Tvrdišić, Ćaćić, Milivojević, Sekulović, Čavić, Bulatović, Đukić, Vulović, Šušić, Mumović. Libera: Masoničić i Nikolić. Trener Nikola Masoničić.

Galeb je sasvim zaluženo osvojio bodove u derbiju 6. kola Prva lige za odbojkašice. Publika u “Adi” gledala je zanimljivu i lijepu utakmicu nakon koje su i domaće imale za čim da žale. U prvom setu vodile su sa 20:17, u drugom 7:1 i 10:5, a u trećem 16:10 i nisu došle do bodova jer su je u finišu skupo koštao loš prijem I nekoliko neuobičajenih grešaka. Sa druge strane Baranke su u finišu pokazale sigurnost i nakon ovog kola su jedina ekipa bez poraza u ligi. Gošće su igrale hrabro i to im je donijelo dosta sreće u finišu prvog seta kada su osvojile tri poena nakon što se lopta, poslije smeča, odbila od tijela igračica Galeba i završila u polju Rudara. U drugom setu AOK Rudar je lagano kontrolisao rezultat do desetog poena, bilo je 10:5, ali “Galebice” serojim od 15:5, preokreću rezultat i bez problema povećale su vođstvo u setovima. U trećem setu gošće su ponovo stigle rezultatsku prednost domaćih, ali je Rudar ponovo poveo sa 18:16 i imao kontru koju nije iskoristio i na kraju u finišu seta došao do pobjede.