EPCG Superliga odbojkašica (Ž)Prvenstvo

Rudar – Galeb 3:1

Rudar – Galeb 3:1 (25:12, 21:25, 25:23, 25:21)

Dvorana: SC “ADA”. Gledalaca oko 500. Sudije: Slobodan Kovačević i Milorad Delić (oba iz Podgorice)

Rudar: Božović, M. Vučetić, Lečić, Svrkota, Marković, Dragaš, A. Petrović, T. Vučetić, D. Petrović, Đurović, Džaković. Libero Đaković. Trener Nataša Marković.

Galeb: Ćaćić, Čavić, A. Ratknić, Milivojević, Vojvodić, Vujošević, Đukić, Kovačević, Vujović, J. Ratknić, Mumović, Mašanović. Trener: Nikola Masoničić.

Nakon dvočasovne borbe Rudar je u direktnom duelu za drugo mjesto osvojio tri boda i nastavio pobjedonosni niz iz prvog dijela prvenstva. Nakon prvog seta izgledalo je da će domaće lako doći do bodova, ali su se Galebice probudile u drugom setu, vodile sa 23:17, a domaće su uspjele samo da smanje razliku. U trećem setu gošće su vodile 22:17 i cinilo se da idu ka vodstvu. Međutim, serijom servisa, nošene publikom, igračice Rudara odigrale su sjajno u polju i preokrenule rezultat u svoju korist. Ispostavilo se na kraju da je treći set bio presudan u ovom meču.

Tačno tako, presudio je taj treći set, koji smo izgubili. Naravno da nije ni malo prijatno kada se izgubi utakmica, ali meni nista drugo ne preostaje nego da čestitam Rudaru na zasluženoj pobjedi. Odigrale su bolje kada je bilo najpotrebnije, napravile preokret i osvojile bodove” izjavio je trener Galeba Nikola Masoničić.

“Možda nas je opustilo to što smo lako dobile prvi set i vrlo brzo bile smo kažnjene u drugom setu. Nismo gubile glavu u trećem setu kada je rival imao pet poena prednosti u finišu seta. Strpljivo smo čekale da nam proradi servis i uz pomoć naše publike, koja je bila naš sedmi igrac, letjele po terenu. Nismo posustajale ni kada je protivnik uspio da povede 23:21, opet smo našle snage i blokom riješile set u našu korist. Ovo je vrlo važna pobjeda koja nas je približila zacrtanom cilju, plasman u play off” izjavila je nakon meča trener Rudara Nataša Marković.

Treba napomenuti da je i pored važnosti meča, neizvjesnosti tokom utakmice i dosta uzbuđenja derbi protekao u fer i sportskoj atmosferi uz odlično suđenje sudijskog para iz Podgorice.