EPCG Superliga odbojkašica (Ž)Prvenstvo

Rudar – Luka Bar 0:3

Rudar – Luka Bar 0:3 (22:25, 13:25, 23:25)

Dvorana: SC “Ada”. Gledalaca oko 500. Sudije: Slobodan Kovačević i Branko Batizić (oba iz Podgorice)

Rudar: Marković, M. Vučetić, Lečić, Svrkota, Džaković, Dragaš, A. Petrović, T. Vučetić, D. Petrović, Đuarović, Drobnjak. Libero Đaković. Trener Nataša Marković.

Luka Bar: Bojović, Rosić, Duraković, Joksimović, Rovčanin, Bubanja, Hadžisalihović, Vuković, Kruta, Vujanović. Libero Cenović. Trener Vladmir Milačić.

Luka Bar je pobejdom u Pljevljima došla na korak do nove titule. Gošće su, na početku meča, nakon rezultata 4:4, vrlo brzo stekle šest poena viška, a potom i jedanaest 12:23. Tada na servis Anđelije Petrović Rudar pravi seriju, a Baranke dolaze do set lopte tek na 21:24 i na kraju do vođstva u setovima. U drugom setu, serijom servisa Marija Bojović je već na samom početku napravila razliku koja je omogućila gošćama da lagano privedu set kraju. Treći set bio je najneizvjesniji, i sa puno preokreta. Rudar je vodio sa 10:6, Luka Bar je preokrenula na 15:16, i na servis Vesne Joksimović povela sa 16:21. Međutim ponovo serijom dobrih servisa, ovoga puta Sonje Svrkote domaće su stigle do izjednačenja, ali ne i do seta jer je iskusnija i kvalitetnije ekipa Luke Bar bolje odigrala u završnici.

Naredna utakmica, možda i odlučujuća, igra se u petak 29. aprila u 18 sati u S.C. „Topolica“ u Baru.