Novosti

Rumunija na trećem mjestu, savladala Bosnu i Hercegovinu

U drugoj utakmici poslednjeg dana turnira sastale su se reprezentacije Rumunije i Bosne  i Hercegovine. Kao pobjednik iz ovoga duela izašla je reprezentacija Rumunije  koja je slavila sa 3:0 (25:15 , 25: 18, 25:23)

Početak prvog seta pripao je reprezentaciji Bosne i Hercegovine, koja je bolje počela meč, međutim rumuni su ubrzo uspostavili  igru, napravili seriju od sedam vezanih poena i prešli u vođstvo. Do kraja seta Rumunija je povećavala prednost i na kraju slavila sa 25:15. Drugi set je bolje počela reprezentacija Rumunije koja je imala minimalnu  prednost od samoga starta, Bosna i Hercegovina je u nekoliko navrata bila blizu izjednačenja ali su rumuni u tim trenutcima pojačavali tempo i sačuvali prednost do kraja seta,u kojem su slavili sa 25:18. U trećem setu bolje su počeli bosanci ,ali su reprezentativci Rumunije nakon serije od četiri poena stigli do izjednačenja,u nastavku se igralo poen za poen,na kraju su ipak bili skoncentrisaniji  i slavili i u trećem setu sa 25:23

Statistiku meča možete pogledati ovdje: MR BIH-ROU 0-3