SenioriSlajdertiker

Seniori bolji od Hrvatske, sjutra odluka o putniku u baraž

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore zabilježila je drugu pobjedu u drugoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Izabranici Slobodana Boškana su danas savladali domaću Hrvatsku 3:2 (25:23, 23:25, 26:24, 23:25, 15:8), u drugom kvalifikacionog kolu turnira u Zagrebu.

Zahvaljujući toj pobjedi, ali i trijumfu Rumunije protiv Holandije 3:0 (26:24, 25:22, 25:15), naša selekcija je ostala u trci za drugo mjesto koje vodi u baraž.

Uoči posljednjeg kola, naime, Hrvatska je prva i nedostižna sa 12 bodova, druga je Holandija sa sedam, treća Rumunija sa šest, a posljednja Crna Gora sa pet bodova. Crnoj Gori je protiv Rumunije dovoljna i pobjeda od 3:2 (dva boda), da bude druga, ali pod uslovom da Holandija u posljednjem meču protiv Hrvatske ne osvoji nijedan bod, odnosno ne uzme više od seta.

Sa eventualna tri osvojena boda Crne Gore protiv Rumunije, Holanđanima bi nedovoljan bio i poraz od 3:2, odnosno osvojen bod (oba tima bi imala po osam bodova, ali naša selekcija bi imala pobjedu više). Holanđani sa tri boda sigurno idu u baraž, bez obzira na duel Crne Gore i Rumunije, koja je, takođe, u igri ako pobijedi i dočeka poraz Holandije.

Sjutrašnja utakmica između Crne Gore i Rumunije počinje u 16 časova.

Selektor Crne Gore Slobodan Boškan: “Možda je izgledalo da je meč mogao da se završi u četvrtom setu, ali je Hrvatska odlična reprezentacija. Jednostavno, oni su „čupali“ svaki poen i zaslužili sve poene i taj četvrti set. Utakmica je bila sjajna, mislim da smo tokom cijele utaklmice bili skoncentrisani na ono što mi treba da radimo, čvrsti i uporni u bloku i odbrani, naravno i servis je bio dobar. Mislim da nam je sve to podizalo samopouzdanje kako je utakmica odmicala, pa smo zasluženo pobijedili u odličnoj utakmici. Sad mislimo samo na Rumune”.

Korektor Hrvatske Igor Omrčen: “Mislim da smo svi sa energijom malo otišli u „crveno“, ovdje smo fizički dosta pali u odnosu na prvi turnir. To se automatski odlazilo na našu igru, Crna Gora je odigrala dobro, ponovo nas je „nagazila“ flot-servisom, a naš prijem na takav servis je boljka. Ostaje žal zbog ovog poraza, ali je najbitniji plasman na Evropsko prvenstvo”.