Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
SenioriSlajdertiker

Seniori izgubili od Holandije

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je na startu drugog turnira druge runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Holandije. Holanđani su u Zagrebu slavili sa 3:1 (19:25, 23:25, 28:26, 18:25).

Crna Gora se vjerovatno tim porazom oprostila od drugog mjesta i baraža za plasman na Evropsko prvenstvo. Odbojkaši su i dalje u igri, ali potrebno je da se desi čudo u posljednja dva kola kako bi izborili drugo mjesto.

Crna Gora je prva dva seta izgubila gotovo na identičan način. Dobro smo parirali Holanđanima sve do same završnice, kada je protivnik dolazio do ključne prednosti.

U prvom setu naš tim se dobro držao do 18:18, kada je Holandija napravila seriju od 5:0 i tako stekla nedostižnu prednost. U drugom setu smo čak i vodili 19:17, ali opet su Holanđani zahvaljujući bloku i dobrom servisu preokrenuli i došli do prednosti od 2:0 u setovima.

Crna Gora je u trećem setu od starta imala prednost, a ponovo smo je umalo ispustili u finišu seta. Ipak, kod rezultata 26:26 dva bloka su nam donijela odlučujuće poene.

U četvrtom setu Holanđani su od starta imali prednost. Naš tim je uspio da se vrati u igru sredinom seta i izjednači na 14:14. Ipak, od tada dolazi do pada u igri, čuveni Koj nam je ponovo zadao mnogo problema na prijemu, došlo je do nove serije Holanđana, koji su lako priveli set kraju.

U prvom meču drugog turnira Hrvatska je savladala Rumuniju sa 3:2 i tako se približila osvajanju prvog mjesta u grupi. Našem timu predstoje dueli sa Hrvatskom u subotu i Rumunijom dan kasnije.

Selektor Holandije Edvin Bene: “Ovoga puta smo se dobro spremili za Crnu Goru, nakon poraza od njih u Podgorici. Taktički smo dobro odigrali, šteta zbog izgubljenog seta, ali mislim da smo danas bili bolja ekipa.

Slobodan Boškan, selektor Crne Gore: “Oni su igrali bolje nego u Podgorici. Problem je kad u ovakvoj utakmici nemaš ritam, mislim da je to bio problem, jer, jednostavno, mnogo su nas poremetili servisom, pa se naša igra jako pojednostavila, na jedan ili drugi kraj. Tu nemamo mnogo izbora, bez da lopta ide sa jednog na drugi kraj, a oni su dobro funkcionisali na bloku i odbrani i bilo je jako teško praviti poene. Mi smo djelimično uspjeli da njih poremetimo u pojedinim djelovima meča, ali to nije bilo dovoljno. Oni su odigrali dobro, dok smo mi u pojedinim trenucima u kontranapadima morali imati bolju realizaciju da bi nam to pomoglo, ali nismo. Holandija je odigrala čvrsto i zasluženo pobijedila.

Hrvatska?

“Sad me zanima samo sljedeća utakmica, sa Hrvatskom, da se što prije oporavimo od ovog poraza. Hrvatska je imala takođe težak meč sa Rumunijom, nakon vođstva od 2:0 jedva su pobijedili 3:2, tako da treba da ih napadnemo i igramo bez kompromisa.